Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Milyen érzések...

Érettségizők! Milyen érzések kavarognak bennetek, illetve hogyan készültök?

Figyelt kérdés
Jövő héten fogok szóbelizni középszinten, és meg kell mondjam, ahogy közeledik ez az egész, egyre inkább a hátam közepére kívánom. Az összes tétel ki van dolgozva, tanulom is őket, de egyszerűen nem tudok észben tartani ennyi mindent. Azt se tudom, mikor melyik tárgyból felelek, és készüljek fel több, mint 60 tételből. Megőrjít, hogy mire az egyiket megtanulom, a másik java részét elfelejtem (persze-persze, "a 4 év alatt kellett volna megatnulni", meg "más dolgod úgysincs", ugyan már!). Úgyis az lesz, hogy "hát ez így kevés". Ti hogy gondoljátok? És hogyan készültök? Én a legrosszabbra számítok, mert ennyi mindenből tényleg lehetetlen rendesen felkészülni.

2015. jún. 16. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pénteken megyek. Tételt nem kaptam egyik tárgyból sem. (Már van bizonyítványom.) Ismeretlen tanárok, az egyik tárgyat meg abszolút nem is tanultam, és úgy érzem semmit nem tudok. De majd valahogy lesz.
2015. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiii ***** válasza:

Épp depresszióba estem, azt hiszem. Bár nem hinném, hogy a szóbelinek köze van hozzá. Elfogadtam már, hogy úgy sem tudok 100-110 tételt tökéletesen megtanulni rá. Úgyhogy már csak olvasgatok a témákban, ki sem dolgozom őket inkább. És bízom abban, hogy jó tételt húzok ki, de, ha még nem is jót, akkor a talpraesettségem és a kommunikatív képességeim segítenek.

Mindenesetre elég szar érzés, hogy se emberekkel nincs kedvem beszélni, se enni, se aludni, se alkotni (művész iskolába járok), se filmet nézni, így természetesen tanulni aztán a leginkább nincs erőm és kedvem...

2015. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én jövő csütörtökön megyek angolból, töriből és infóból, de még bele se kezdtem, tételeim sincsenek.

Bár nem is aggódom túl a dolgot, pedig lehet, hogy kellene...

2015. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annyira beárnyékolja a szóbeli a mindennapjaimat, hogy akármit csinálok (kikapcsolódásképpen játszok, olvasok, filmet nézek, írogatok) önszántamból, nem tudom élvezni, rossz ott az a rossz érzés állandóan, hogy tanulni KELL (de utálom ezt a szót -.-). Ráadásul még csak nem is érdekel a témák zöme, az alvást is úgy fogom fel, mint időpazarlást... Valószínűleg csak én dramatizálom túl, de én nem érzem normálisnak ezt az egészet...
2015. jún. 16. 18:51
 5/12 anonim ***** válasza:

én hétfőn voltam..könnyű volt ha már kidolgoztad az összes tételt, közben rád ragadt annyi amennyi kellett+forrásokat adnak.

nem kell izgulni 6

2015. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bennem az az érzés kavarog, hogyha nem lesznek a szóbelijeim 80%körül nem vesznek fel sehova. És a jelenet, ahogy be kell jelentenem anyáéknak, hogy nem vesznek fel egyetemre. :D

Félek, de tudom, hogy menni fog! Vagyis nagyon remélem, hogy a szerencse és a sok készülés meghozza a gyümölcsét.

2015. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem rendesen, most csak 6. tárgynak csinálom a földrajzot, szóval van valamennyi jogom ideírni :D


Szerintem az érettségi nehézsége abban rejlik, hogy még nincs vizsgagyakorlatotok, nem éltetek még át ilyen szituációt és nincs bevált módszeretek a tanulásra. Két hét múlva már te is azt fogod mondani, hogy csak előtte tűnik vészesnek az egész, utólag már semmiség.


Amúgy nekem jövőhéten lesz 40 tétel. Úgy készülök rá, hogy reggelizek, majd utána kiülök a könyvtár előtti parkba az árnyékba és a friss levegőn olvasgatok egy kicsit.

Tavaly ilyenkor még én is így éreztem mint te, de azóta már túl vagyok egy nyelvvizsgán meg két egyetemi vizsgaidőszakon is, szóval már van annyi tapasztalatom, hogy ezt a mennyiséget legrosszabb esetben 2 nap alatt megtanulnám, ha valóban rászánnám az időmet. De mivel még csak most végeztem az egyetemi vizsgáimmal, ezért inkább nem akarok erőlködni :D

2015. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bennem a szabadság érzése kavarog, mert ma voltam szóbelizni. :P

Nézd, ha már vázlatosan tudod a témát, baj nem lehet. Nem kell tökéletesre tudni, főleg a törinél lesz nagy segítségedre az atlasz meg a források, azokból ki tudtam szedni a feleletem 70 %-át.

2015. jún. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ledőltem aludni egy kicsit, meg elolvastam, hogy miket írtatok, és egy kicsit most már sikerült megnyugodnom :)
2015. jún. 17. 03:43
 10/12 anonim válasza:

Utolsó nap mindenképpen pihenj!Maradandót már úgy se tudsz tanulni ,inkább legyél pihent és sziporkázz a szóbelin;)

Én ma megyek angolból,nagyon nagyon izgulok,de megpróbálom oda tenni magamat!

És tényleg mindenki azt mondja hogy az érettség túl van gondolva..:)

2015. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!