Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sima erettsegivel tenyleg el...

Sima erettsegivel tenyleg el lehet menni ovodaba dajkanak?

Figyelt kérdés

Egyik falubeli ismerosom mondta hogy erettsegivel el lehet menni ide az ovodaba dajkanak, mert ezeknek az ovonenik se jartak am egyetemre meg semmi. Nekem ez annyira hihetetlen. Ugyanis az egyik ovoneninek a lanya is ovodapedagogusnak tanul az egyetemen, tehat ha eleg lenne egy sima erettsegi akkor nem tartom valoszinunek hogy jarna az egyetemre mert ugye anyuci beszervezne ot hamar oda.. Ti hogy tudjatok?

Bocsi a roviditesekert meg az ékezetek hianyara, csak telorol vagyok 😊



2015. jún. 19. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát elméletileg van okj-s képzés is. Kb a munkája a mindenesség.


"ÓVODAI DAJKA KÉPZÉS MUNKATERÜLETÉNEK RÖVID, JELLEMZŐ LEÍRÁSA Az Óvodai dajka az óvodáskorú gyermek nevelését ellátó intézményben az óvodapedagógus irányításával végzi gondozó-nevelő munkáját. Közreműködik a gyermek gondozásában, a higiénés feltételek biztosításában, a környezet rendjének, tisztaságának megteremtésében, valamint balesetvédelmi teendőket lát el. Munkáját a gyermek napirendjéhez igazodva, önállóan szervezi és végzi, a titoktartás kötelezettségének betartása mellett."

2015. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a nagynéném érettségi nélkül dolgozik dajkaként, és csak azért kezdett bele az érettségibe, mert akkor több pénzt kap, ha megvan (meg addig, amíg estire jár, diáknak számít, tehát mindenféle diákkedvezményt megkap).


Szerintem ez inkább intézményfüggő.

2015. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi a valaszokat 😊
2015. jún. 20. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!