Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A -ba, -be, -ban, -ben használ...

A -ba, -be, -ban, -ben használata miért nem megy sokaknak?

Figyelt kérdés
Jellemzoen mindíg lemarad az N betu.

2015. jún. 19. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Lusta az ember kimondani, vagy siet. Egyik sem mentség.
2015. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

a nyelvnek annyi változata van ahány beszélője


sokszor elfelejti a sok grammar nazi

2015. jún. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Havi szinten kiírja valaki ezt a kérdést... Lustaság vagy igénytelenség.


VAGY


Az élőnyelv mindig változik, legtöbb esetben egyszerűsödik. Valószínű, hogy az 'n' elhagyása is csak a nyelv egyszerűsödése, ennyi az egész. Elképzelhető, hogy 100 év múlva már kiveszik a nyelvből, és csak a -ba, -be ragokat fogják használni, visszatekintve pedig az n-es végződés pedig archaikus szövegnek fog tűnni.

2015. jún. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én olyannal is találkoztam már, hogy a -tól, -től helyett -val, -velt használt valaki, vagy a -ról, -ről, -ra, -re helyett az -on, -en, -ön valamelyikét. A -ba, -be, -ban, -benen nem szoktam fennakadni.
2015. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Remélem nem kopik el. Inkább beszéljenek régiesen mint helytelenül. Nem tudom , valamit gyorsan ki kéne találni, hogy legalább a helyesírás menjen.
2015. jún. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek azért elég sok oka lehet.

Az egyik a gyermekkori rossz beidegződés. Ha a szülő nem javítja rendszeresen a gyereket, akkor mire az iskolában tanulja addigra beidegződik és nehéz megtanulni.

Pl. én -nákoztam, nagyon sokáig, a szüleim sose javítottak egyszerűen mert apukám mai napig nákozik, anyukámmal meg elég keveset találkoztam mert sokat dolgozott így nem igazán volt alkalma javítani. A barátnőm volt az aki mindig rám szólt de bele telt pár évbe mire elhagytam, azóta már az én fülemet is zavarja.


A másik oka a vidéki, falusi származás. Tudnak falun cifrán beszélni, szerintem ez is köztük van. A férjem borsodi származású, és ott legalábbis abban a faluban ahonnan ő származik forditva használják a -hoz,-höz és a -nál,nél ragokat. Tehát ők úgy mondják hogy Itt vagyok a Pistához. ill. Megyek a Pistánál.

A másik kedvencem a szabolcsiak. Itthon helyett itthol, otthon helyett otthol.


És ugye ott van a már említett lustaság, rövidítés és a nyelv változása.

2015. jún. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!