Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy adjuk meg egy kifejezés...

Hogy adjuk meg egy kifejezés pontos értékét számológép használata nélkül?

Figyelt kérdés

pl: sin négyzet * pi/4 * tg pi/3 * cos pi/6 =


Fogalmam sincs az egészről, egy kezdőnek kellene megértenie, előre is köszönöm szépen!



2015. máj. 25. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez két dolgot kell tudnunk:


1. Nevezetes szögek szögfüggvényértékei, ezt megtalálod a fehér függvénytáblázat 90. oldalán (és hogy ezek miért annyik, amennyik, a tankönyvedben).


2. pí~180° (azért nem egyenlőségjelet írtam, mert nem egyenlőek, hanem arányosak egymással), és mivel egyenes arányosság van köztük, ezért ha az egyiket osztjuk valamennyivel, akkor a másikat is osztjuk ugyanannyival, tehát például pí/4~180°/4, vagyis pí/4~45°.


Innentől már gyerekjáték kiszámolni a fenti kifejezés értékét (amit ha jól értelmezek, akkor 3/4).

2015. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, és levezetnéd nekem az egyenletet? Úgy szerintem összeállna a dolog:)
2015. máj. 25. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:

> „pí~180° (azért nem egyenlőségjelet írtam, mert nem egyenlőek, hanem arányosak egymással)”

De, egzaktul egyenlőek. π = 180°, ahogy 10 kg = 10 000 g vagy ahogy 1 ft = 0,3040 m. Jól is néznék ki, ha amíg a π félfordulatot jelentene, addig a 180° ennek nem egyszeresét, mert csak arányosak egymással.


(((Másrészt a sin négyzet és a π/4 közé ne tegyél szorzás jelet, mert az nem szorzás, hanem a szinuszt alkalmazzuk a π/4-re majd azt négyzetre emeljük. Mondjuk ez valószínűleg csak elírás.)))


Szóval a függvénytábla alapján:

sin(π/4) = gyök(2)/2,

tg(π/3) = gyök(3),

cos(π/6) = gyök(3)/2.


Tehát

sin(π/4)^2 * tg(π/3) * cos(π/6) = (gyök(2)/2)^2*gyök(3)*gyök(3)/2 = 1/2*3/2 = 3/4.

2015. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(Illetve 1 ft = 0,3048 m; elírtam.)
2015. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
életmentő vagy! köszönöm!
2015. máj. 26. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!