Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ETK-sok! Milyen könyvekből...

ETK-sok! Milyen könyvekből tanuljátok az anatómiát, élettant?

Figyelt kérdés
Van gyakorlati órátok, ahol tetemmel kell foglalkoznotok? Szövettant kell tanulnotok? Miből? (csak ETK-sok válasza érdekel!)
2015. jún. 20. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
PTE-ETK-ra jártam. Anatómiából kari jegyzetet használtunk, és a lelkesebbek vettek anatómia atlaszt (én antikváriumban vettem egyet, teljesen jó volt, de enélkül is meg lehet csinálni, simán). Nem, nemigen van gyakorlati óra, és tetemekkel sem foglalkozunk. Mint a gimis biosz órán, néha mutogattak műanyag dolgokat, hogy nah, ez így néz ki, illetve néha lötyiben úszó szerveket is hozott be a tanár, de semmi nagyon konkrét. Mentőtisztire jártam, így nekünk volt később lehetőségünk boncolásra menni, illetve én ezt elintéztem ismerősön keresztül is, így láttam élőben is szerveket, testet belülről. Egyes gyakorlatok esetén volt lehetőség műtőbe menni, ott is sok érdekes dolgot láttunk. Az élettan is kari jegyzetből ment, közepes tanulással megcsinálható volt, bár azt mondhatom, hogy az élettan tanárunk keményebb volt, azt azért komolyan kellett venni. De semmi brutális. Szövettan nagyon érintőlegesen volt, nem volt jelentős. Sajnos nem orvosi egyetem szintű képzés, csak amolyan "nagyjából" tanultunk mindent.
2015. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) azt megkérdezhetem még, hogy miért mondod, hogy sajnos? Úgy érzed kellett volna még az a sok plusz infó, ez így kevés volt? Később a szakmai tárgyakhoz egy erősebb alapozást éreztél volna jónak?
2015. jún. 20. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah, csak azért mondtam, hogy sajnos, mert én imádom ezeket, és úgy éreztem, hogy lehetett volna mééééég :)))) De ez az én flúgom :))
2015. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha még aktuális a kérdésed: ápolóként mi a Tarsoly Emil- Funkcionális anatómia, Dr. Donáth Tibor- Anatómia atlaszából tanulunk (ez nagyon nem elég), ehhez még a Szentágothai erősen ajánlott.
2016. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!