Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kozmetikusból diplomás ápoló?

Kozmetikusból diplomás ápoló?

Figyelt kérdés
Kozmetikusnak tanulok,de nagyon távol áll tőlem ez a szakma és mindig nővér,ápoló szerettem volna lenni. Kozmetikus szak elég könnyű,ezért félek,hogy az egyetem vagy fősuli nagyon nehéz lesz. Ha sikeresen leéretségizemmeg plusz biológiából is,akkor mennyi az esély,hogy felvesznek pl. A semmelweis egyetemre? Bírni fogom? Jelenleg 3.-os vagyok még lenne szűk 1 évem tanulni. Köszönöm a válaszokat :)

2015. jún. 20. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz is. Elhelyezkedéssel is lehetnek gondok, mivel nem mindenhol hajlandók megfizetni a diplomás bért. A mi környékünkön pl. a kórházak kizárólag okj-s ápolókat keresnek. A főváros az már más tészta. Szóval előbb nézz körül a lakhelyeden, hogy milyen ápolókat keresnek.
2015. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de a fenti kérdéseket is jó lenne,ha bővebbenn megválaszolnátok :) köszi
2015. jún. 21. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
A közép iskolás jegyek nem sok mindent mondanak el az egyetemi teljesítményedről. A ponthatárokat meg az éretségi feladatoknál a google a barátod. Amúgy meg kitartás kérdése én gázszerelöből lettem gépészmérnök.
2015. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmelweis-be a legnehezebb bekerülni és szerintem elvégezni is. Az érettségi nem mérvadó, az semmi az egyetemhez képest. Ott kb. egy vizsga időszakra kell annyit tanulni. Anatómia, élettan, biokémia, mikrobilológia, biofizika, gyógyszertan, orvosi latin, sebészet, belgyógyászat, ápolástan, elsősegély a főbb tárgyak. Mindegyikhez tanulni kell, főleg az anatómiához. Csak te tudhatod, hogy bírni fogod-e. Mi nem. Felvételhez kb. 360 pont kell. Vidéki egyetemekre kevesebb.
2015. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!