Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kérvényt írni az...

Hogyan kell kérvényt írni az igazgatónak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy át szeretnék menni másik suliba, és az igazgató azt mondta, hogy írjak neki egy kérvényt..

Utána néztem, de bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban, hogy mit írjak, mi álljon benne, stb..



2015. jún. 20. 18:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy hogyan kell elkezdeni? Mert valahogy el kell. :D
2015. jún. 20. 18:27
 2/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt Igazgató Úr!


Én, XY, azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy... blablabla elmondod mit szeretnél.

Ezután egy új bekezdésben leírod, hogy miért szeretnél átmenni oda, itt rizsázhatsz, tégy a kedvére, sorolj pozitívumokat, hogy nagyon jó az intézményük, sok jót hallottál róla és szeretnél az ottani iskolai élet részévé válni. Fontos a továbbtanulás, stbstb.

Újabb bekezdésben pedig ismét elmondod mit szeretnél, és hogy bízol a kedvező elbírálásában.


Hely, dátum. Aláírás.

2015. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet! :)
2015. jún. 20. 20:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell azzal kezdeni, hogy Én, X. Y., mert nyilvánvaló, hogy nm a szomszédod írja neki a levelet a te felvételedről. És nem kell a végén megismételni, hogy mit akarsz, mert egyszerre is megértette, és nem felejti el a levél végéig. Minél kevesebb rizsával, minél tömörebben, ne rabold az igazgató idejét. Nem lesz a rizsa kilójával egyenesen arányos az elbírálás pozitívsága, az igazgató nem a leveled nyalizása alapján fogja eldönteni, hogy felvesz-e vagy sem, hanem a tanulmányi eredményed, esetleges felvételi vizsga alapján.

Tisztelt Igazgató Úr!

Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy szíveskedjék lehetővé tenni, hogy tanulmányaimat a ... évfolyamtól az Önök intézményében folytathassam, mert ... Jelenlegi iskolám a .... Mellékelem a bizonyítványom másolatát.


Köszönettel:

X. Y.

2015. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: hát ilyen kérvénnyel biztos nem vennék át.
2015. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem hülye az igazgató. Tények kellenek, megtisztelni azzal, hogy nem rabolják az idejét, nyalizásra nincs szüksége, mert felnőtt ember.
2015. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy hanyag kérvény meg eleget mond el az emberről. :P
2015. jún. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszod, segítséged.

Már így előrébb vagyok sokkal, hogy mégis hogy kezdjek bele, miképp írjuk meg. :) Köszönöm. :)

2015. jún. 21. 00:23
 9/12 A kérdező kommentje:

Fúú, és ha még valaki nézi ezt a kérdés..

Akkor még annyi hogy ezt egy normál sima lapra is meg lehet írni? Vagy hogy szokás? Bocsi a hülye kérdéseimért csak fiatal vagyok még, másik meg hogy nem minden nap ír az ember ilyet úgy vélem. :)

2015. jún. 21. 00:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A/4 sima papírra, gépelve.

2015. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!