Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ez ellen? Mi a...

Mit tegyek ez ellen? Mi a hiba bennem?

Figyelt kérdés

Mindenki okosnak hisz,de én annyira lebecsülöm magam. Mindig szarul érzem magam emiatt,mert mindenből rossznak gondolom magam.

Mindig próbálok tanulni újat,mert van egy hülye szokásom:ha csak gépezek egész nap semmirekellőnek érzem magam,és lelkiismeret-furdalásom van hogy nem tanultam. Tanulok is sokat, most evvegen 2 negyesem volt a tobbi otos volt,(kilencedikes vagyok) de elfelejtek minden megtanult lecket 2-3het alatt... konyveket is olvasok hogy okosabb legyek de elfelejtem amit olvasok... mit tegyek hogy jobb legyek? Mindenki szerint okos vagyok de en nem erzem magam annak.


2015. jún. 20. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért tanulj, hogy neked ne legyen ciki... Ha így tanulsz, természetesen el fogod felejteni. Meg kell találnod a tudás megszerzésének örömét.
2015. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó,hogy kényszerből tanulok.

Szeretek tanulni,a tudást hatalomnak tartom és örömet is szerez nekem a tanulás.

Nem úgy állok a tanuláshoz,hogy nyűg,hanem hogy egy hasznos foglalkozás amiben ör

2015. jún. 20. 21:30
 3/6 A kérdező kommentje:

Amiben oromomet lelem*

Ismetelni nem szoktam,mert egy doga utan jon az ujabb tananyag. Ez lenne a gond?

2015. jún. 20. 21:33
 4/6 chtt ***** válasza:

Semmi baj sincs veled, az önértékeléseden dolgozni kell egy kicsit, ennyi.

Kezdd el dicsérni magad! (Ne törődj a kis hanggal a fejedben, amely eleinte igyekszik bebizonyítani az ellenkezőjét.)

Ha megdicsérnek, sőt még le is okosoznak :), köszönd meg, ne azzal foglalkozz, hogy "de nem is, butának érzem magam" meg a többi. Köszönd meg, örülj neki (tedd félre, mit érzel, mondd ki magadnak: de jóóó! vagy akár: de jóó, okos vagyok!:)

Megdicsérted, megjutalmaztad magad a remek biziért? És miért is nem??? Nem kell valami nagy dolog. Egy jó szó, valami apróság is megteszi, a lényeg, hogy kényeztesd magad.

Vannak dolgok, amelyek másnak tök természetesek, nekem nem annyira. Én már azért is megdicsérem magam, ha gyalog felmegyek a kilencedikre :)

A felejtés meg természetes dolog, ne foglalkozz vele. Ha egyszer megtanultad, az ott van, elő lehet hozni, néha elég csak egy újra átolvasás.


És még mielőtt valaki beírja, hogy pszichológia könyvet reggeliztem...

Harminc is elmúltam már, mire valaki rám dörrent, "Hülye vagy? Hagyd ezt abba, és azt kezd keresni, mi a jó benned!"

Kedves Kérdező, szinte szóról szóra leírtad a "tüneteimet" életem első 30-35 évében, csak nekem még jött hozzá az is, hogy senki nem szeret, senkinek sem vagyok elég jó, semmire sem vagyok jó, és társai.

Te még csak kilencedikes vagy, sokkal több időd van rájönni, milyen klassz emberke is vagy. Nem mondom, hogy egyik napról a másikra megy (mehet, de nincs rá garancia), de ne add fel! Kezdd el dicsérni, jutalmazni magad. Tudatosan keresd, mi a jó benned, és ne foglalkozz azzal, mi nem, ill. csak annyit, hogy megállapítsd, igen, ez nem tetszik, ezen változtatok, és utána már ne ragozd, hogy nem tetszik, csak a változtatásra koncentrálj.


Sok sikert hozzá!

:)

2015. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. jún. 21. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Off!


Kedves chtt, ha pszichológia könyvet reggeliztél volna, akkor sem mondhattál volna jobbat! :)


Ezt a részét nem is cizellálnám, tényleg minden benne volt, ami a lényeg. Annyit fűznék hozzá, hogy egy tényanyag akkor ültetődik át a hosszútávú emlékezetbe, ha két héten keresztül rendszeresen foglalkozol vele, fel-felidézed; valamint, ha eleget alszol. Nem biztos, hogy mindent meg kell tanulnod, amit hallasz, olvasol, de amit igazán tartósan szeretnél megjegyezni, annak idő kell - és alvás. :)

2015. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!