Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mennek egyre kevesebben...

Miért mennek egyre kevesebben informatikusnak? Honnan a fokozódó ellenszenv a szakma iránt?

Figyelt kérdés

2015. jún. 21. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy honnan szedted ezt, de én is most informatikus szakra jelentkeztem, és a jelentkezők többsége (azt hiszem összesítésben a 4. vagy 5. helyen) informatikus szakot jelölt be. viszont az más tészta, hogy a többség nem számít a kemény matekra, úgyhogy bent is maradni elég nehéz, az elvégzéséről pedig ne is beszéljünk (beszélek a mérnökinformatikus és a programtervező szakokról).
2015. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Véleményem és számadatok szerint egyre többen mennek informatikus szakra. Mindenki azt hiszi, hogy milyen könnyű és majd játéktervezők lesznek. Ezért nagyon sokan kihullanak.
2015. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2015. jún. 21. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, én szívesen mennék de még felhasználói szinten sem vagyok valami nagy szám, pedig érdekes is meg a jövő is a számítógépekben van... Szóval ezt nem elég akarni, ha tehetséged nincs hozzá.
2015. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az alapján amiket én az ilyen jellegű egyetemi szakokról hallok, teljesen érthető, hogy hiány van. Mérnökinforól és proginforól tudok nyilatkozni, mindkettő nagyon nehéz, a felvett hallgatók töredéke végzi egyáltalán el.
2015. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szuperpocok válasza:
78%

Jelenleg az informatikai szektor a legcsábítóbb az egész világon.

Magyarországon 10.000 betöltetlen informatikus állás van.

240 a kezdő fizu.

Mi magyarok amúgy elég jók vagyunk ebben, és lehetnénk mégjobbak. Egy nagyon jó kiugrási lehetőség a fiataloknak ez az ágazat.


Sokan jelentkeznek amúgy ilyen szakokra, de nagyon sokan kihullanak. Iszonyat nehéz szak.


Ellenszenv? Ilyet én nem hallottam :D

2015. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!