Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol szóbeli érettségin a...

Angol szóbeli érettségin a belépéstől a távozásig angolul ajánlott beszélnem?

Figyelt kérdés
Egyből egy "Good morning"-gal köszönjek, "Goodbye"-jal távozzak, vagy ezek még mehetnek magyarul, és csak a tételt kell angolul kifejtenem? És nagyjából mire számíthatok, miket kérdezhetnek a tételtől függetlenül?

2015. jún. 22. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs olyan középszinten, hogy "angol szóbeli érettségi", az összes érettségid egymást követi. Vagyis ha történetesen az angollal kezdenéd good morning-gal, akkor biztos nem good bye-jal zárnád, mert az akkorra már a magyar, a történelem vagy akármi más lenne. Mivel Magyarországon a magyar a hivatalos nyelv, ezért a nemcsak angolt tartalmazó érettségin magyarul kell köszönni, de ne túl feltűnően, mert megzavarod a vizsgát.

A tételtől függetlenül pedig csak ráhangoló beszélgetés van néhány mondatban, pontozás nélkül.

2015. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet a kérdező előrehozott vizsgát tesz, és akkor viszont csak angolul fog beszélni. Én bementem, alapból a vizsgaelnök hívott be, neki egyértelműen magyarul köszöntem, meg benn is, mivel sokan voltak, csak két angoltanár. Mikor viszont az angolosokhoz értem, angolul kezdtek beszélni hozzám, mondták, h Take a seat, please, aztán köszöntünk angolul, és innen már a legvégéig angol volt. Mikor mentem el, elköszöntem magyarul is. A vizsga elején megkérdezték, hogy vagyok, mit csináltam a vizsga előtt, utána húztam egy tételt (nem konkrét témát jelöl, hanem már az egész vizsgasort, az összes feladatot). Az első feladatban sorban egymás után legalább 5 rövid kifejtős kérdés volt, az osztályomról, az egészséges és egészségtelen életmódról, könyvekről, stb. Utána egy szituáció volt, adtak nekem is egy példányt a lapból, el kellett olvasnom, ami rajta volt, aztán kezdtük. Az volt, hogy egy díjat nyertem valami versenyen, és választanom kellett az ajándékok közül (azok fel voltak sorolva), és megbeszélnem a barátommal (aki itt a vizsgáztató volt). A harmadik feladat az volt, hogy megint kaptam egy lapot, rajta két képpel és instrukciókkal. Az egyik képen egy e-book forma könyv volt, a másikon két csaj a könyvtárban, érvelnem kellett a két olvasási forma között, majd voltak egyéb kérdések, hogy én hogy olvasok, miket olvasok, milyen szótárat használok, stb. Ez önálló kifejtős volt. Hallgatták, aztán megkérdezték, fogok-e olvasni a nyáron, majd mondták, hogy Thank you, this is the end of your exam, rólam meg egy hatalmas kő esett le. :) Előtte nagyon izgultam, de így visszagondolva felesleges volt.


Sok sikert!

2015. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!