Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meghúztak magyarból érettségin...

Meghúztak magyarból érettségin! Hogyan tovább (lent)?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám legközelebb kijavítani? A tanár leszögezte előre, hogy megfog húzni, hiába mondtam dolgokat, nem fogadott el semmit pedig a vizsgabiztos meg is kérdezte, hogy nincs meg 12,5 %, nem akarok fellebbezni, úgy se nyerhetnék ellenük... De már nagyon leakarom tudni a dolgot, itthon is kiakadtak rám, ég a pofám is ezerrel... mikor lesz a következő lehetőségem kijavítani? Mert állítólag már csak jövőre, legalábbis azt mondták az iskolába, ez igaz? Vagy pl estin nem tudnám vagy legalább októberbe? Nagyon elvagyok kenődve..
2015. jún. 23. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Októberben tudsz menni.
2015. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre megmondta, hogy meg fog húzni és a vizsgabiztos látta, Te pedig TÉNYLEG tudtad, akkor fellebbezz vagy jelentsd fel őket...
2015. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az írásbelid hány pont lett? Ha megvolt 32, akkor a szelin összesen 6 pontot kellett volna adniuk. Írtál használható jegyzeteket a jegyzetpapírra? Nem lehet, hogy azért nem fogadta el, mert hülyeségeket beszéltél? Húzattak póttételt?

Egyébként téged nagyon utálhatnak, hogyha még hazudnak is, vagy te értetted félre a következő vizsgaidőszak fogalmát, az ugyanis októberben van, és szept. 5-ig kell jelentkezni. Olyan, hogy esti érettségi, olyan nincs, az esti a tanulás lehet, nem a vizsga. Én csak azt nem értem, hogy ha ennyire meg akart buktatni, akkor mért nem tanév végén tette.

meg fog húzni: 3 szó le akarom tudni: 3 szó. Az igekötős ige nem a megfog meg a leakar, hanem a meghúz és a letud egy közbékelt szóval (fog, akar).

2015. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
68 pontos lett az írásbelim ez alapból bökte a szemét már. Mennyire fogadják el az elnöknek a véleményét ha nem magyar szakos volt? Csak mert látszott, hogy semmi gőze az egészhez. Hát József Attila Oda című versét kellet az irodalom részbe feladatnak elemeznem, hogy mit érezhetett a költő én meg elmondogattam nagyjából és igen írtam a lapra a nyelvtanhoz is és az irodalomhoz is. Nem mondom, hogy profi volt de 4-4 pont adható lett volna rá szerintem. A nyelvtan résznél meg megint csak elmondtam 4 pontot szint biztosan.
2015. jún. 24. 12:22
 5/10 anonim ***** válasza:
jónagy köcsög tanárod van. az a baj, hogy fellebezni amiatt lehet, hogyha nem volt szabályos a vizsga, pl nem adtak elég időt vagy ilyesmi. szerintem az elnökkel beszélj és mondd el hogy mit mondott a tanárod.igazgatóval is
2015. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A jogszabály szerint, ha a felelet nem éri el a 12%-ot, itt 6 pontot (nem 8), akkor AZ ELNÖK póttételt húzat. Az elnök húzatta a póttételt, vagy a kérdező tanár?

Nem tartom valószínűnek, hogy helyt adnának a fellebbezésednek, de én egészen biztosan megtenném akkor is, ugyanis kizártnak se tartom. De siess, ha még benne vagy 5 napban (nem munkanap). A fellebbezésedet ki kell vizsgálniuk, ki kell kérdezniük az elnököt és a kérdező tanárt, meg aki még jelen volt, meg kell nézniük a jegyzeteidet, meg kell nézniük a pontszámodat, és ha a jegyzeteidből egyértelmű, hogy megérdemelted volna a hatot, akkor esetleg megaghatják. Az a minimum, hogy legyen ebből a kérdező tanárnak és az ehhez asszisztáló elnöknek némi kellemetlensége. Neked vesztenivalód nincs, a fellebbezéssel csak nyerhetsz, megéri megpróbálni. De nem válaszoltál arra a fontos kérdésre, hogy húzattak-e póttételt, és az (mivel kellett, hogy húzassanak) hogy ment. Az igazgatónak kell beadni a fellebbezést a Megyei Kormányhivatalnak címezve. Ne maradj le, lépd meg, az érettségi bizonyítványod múlik rajta, de ha nem jön össze, akkor is okoztál néhány kellemetlen percet, sőt álmatlan éjszakát a szemétládának.

2015. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Húzattak de nem adták hozzá oda a regényt ki volt téve az asztalra de nem mondták, hogy vihetem a segítségként, utána kellett elkérnem egy tök független tanártól 20 perc után akkor is azért mert odajött és megnézte, hogy mit húztam. Na és kinek kell írnom? Beleírhatom, hogy a vizsgabiztos kiment negyed órára holott közben is volt felelő, illetve, hogy beszélgettek a teremben zavarták a munkámat, szóval lényeg, hogy a fejükhöz csapjak mindent?
2015. jún. 24. 22:31
 8/10 A kérdező kommentje:
A Lapomon sok minden van azért írva, akkor van esélyem, hogy megkapom még is csak az érettségit ha elfogadják a dolgot? Meg akkor beleírnám azt is, hogy a tanár nem kérdezett miután elmondtam a dolgot. Két kérdése volt az egyikbe felolvasta a feladat kérdését a másik meg, hogy milyen szerelmes verseket ismerek és ennyi, ez is felhozható ellene?
2015. jún. 24. 22:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Arra, hogy kiment az elnök, nem hivatkozhatsz, lévén hogy még nem találták fel azt az embertípust, aki 10 órán át kibírja pisilés nélkül. Kaja nélkül se kell neki. Jogszabálysértés akkor történt, ha nem volt bent legalább 3 vizsgabizottsági tag egyszerre, az igazgató nem számít, kivéve ha ő is kérdező tanár. Azt, hogy beszélgettek, beleírhatod, de ez nem fog rajtad segíteni, bosszúnak jó. Az, hogy nem adtak a kezedbe könyvet, szerintem szintén nem érv, látnod kellett a könyveket kirakva és magadtól elvenni, különben sem elengedhetetlen a tétel kidolgozásához a regény szövege. Azt, hogy csak egy kérdést tett fel a tanár, beleírhatod, bár hogy őszinte legyek, az, hogy felolvasta a tételben szereplő kérdést, számomra arra utal, hogy a feleletedben nem arról beszéltél, és ebben az esetben jogos, ha nem adnak rá pontot. Erre vonatkozóan a jegyzeteid tudnak perdöntőek lenni. De most akkor a regényről meg a második nyelvtantételről se tudtál semmit? Beadni az igazgatónak kell, címezni a megyei Kormányhivatalnak.
2015. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha a lapra írtál hasznos infókat, akkor az alapján fellebbezhetsz. (mondván azt elmondtad) Az alapján szerintem meg kell adniuk a 6 pontot (6 pontot nálunk az kapott, aki bement, köszönt és tudta, hogy az irodalom az nem összekeverendő a fizikával)
2015. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!