Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli után ha fellebbezek,...

Nekochan8 kérdése:

Szóbeli után ha fellebbezek, akkor az írásbelit is átvizsgálják? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Történelemből emelteztem, és ugye 45%tól van meg a +50 pont. Nekem csak 44,67% lett, de azt sajnos lefelé kerekítették.. 67,5 ponttól van meg a 45%, de nekem csak 67 pontom lett, csak fél pont kéne hozzá.... Ilyenkor még tudnak csinálni valamit, vagycsak jogszabálysértés esetén lehet fellebbezni?

2015. jún. 24. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

ilyen esetben nem tudsz fellebbezni, nekünk legalábbis külön kiemelték, hogy csak akkor lehet, ha vmi szabálytalan volt, az eredmény miatt nem lehetséges


amúgy a 44,67-et miért lefelé kerekítették? ennek mondjuk nem tudom a szabályát, lehet itt így kell, de matematikailag felfelé kéne

ennek nézz utána, hátha

2015. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szabályzat szerint 67 század után lefelé, 70 század után felfelé kerekítenek..... Nekem pedig nagyon kéne a felvételihez a +50, úgyhogy alig vagyok letörve, hogy fél pont miatt nem fognak felvenni... :)
2015. jún. 24. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Az érettségit nem matematikailag kerekítik, nincs is kerekítés, csak az egész pontok számítanak. Szóval nem tudsz mit tenni.
2015. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, az érettségi pont olyan mint az évek száma: 18,9 évesen is még csak 18 évesnek számítassz. Fellebbezni az értékelés ellen nem lehet, csak jogszabálysértés ellen (nem kapted meg a felkészülési időt, stb.)
2015. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban hiába fellebbeznél, ahogy már leírták, viszont az eredeti kérdésedre válaszolva az írásbelit már nem javítják újra, ha a szóbeli miatt fellebbezel, mert azt a megtekintés után lehetett kérni.

A végeredményt csak a százalék egészrészéig lehet kiszámolni a szabályzat szerint, tehát nincs kerekítés, nem is beszél ilyesmiről a rendelet.

2015. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ugyanígy jártam! írtam privát üzenetet
2015. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!