Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember elítéli azt, aki nem középiskola után megy rögtön egyetemre?

Figyelt kérdés

Hanem mondjuk huszonx évesen eltervezi,hogy én most szeretnék menni egyetemre/fősulira és teszek érte(újra érettségi stb.) , én azt látom itt is és máshol is ,hogy az ilyen ötleteket mindig hideg fogadtatás kíséri, volt ,aki jóformán lehordta gyakorin is azt,aki kimerte írni,hogy mennyi a ponthatár,mert szeretne felsőoktatásba menni.

Nem értem az ilyen embereknek fáj,ha valaki elhatároz valamit és szeretné megvalósítani? Vagy csak 18-19 évesen menjen valaki egyetemre/fősulira? Mert mi az már,hogy merészeli?



2015. jún. 26. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mégis ki az aki ezt elítéli? Én még egy olyan embert sem láttam.

A mi társaságunkban is tökéletesen el tud lenni a 18 és a 25 éves is, de még a random 50 éves faszikat/nőket sem nézzük le (max poénkodunk rajtuk néha, de azt se bántásból :D).

2015. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ilyenről még nem hallottam. Én viszont azt ítélem el, hogy már mindenki egyetemre szeretne menni. Az is, aki nem való oda. Pl. nem egy 300 alatti ponthatáros. Még ha be is kerül az ilyen, nem fog időben végezni. Ha végez. Azt is elítélem, hogy miért kell lenézni a szakmákat, elbutázni, akik azt tanulnak. Sok diplománál többet érnek. Pl. az ápoló, szakács. Miért kell mindenkire ráerőltetni a felsőoktatást?

Azt sem értem, hogy miért hiszik sokan azt - mert egyébként nem lenne annyi kérdés róla - , hogy 20 év felett már késő egyetemre járni. Nekem volt 50 éves szaktársam is.

2015. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 évesen kezdtem és konkrétan 0 darab ilyen véleménnyel találkoztam.
2015. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pont a kettest nem értem, mindenkinek szíve joga,hogy szakma megléte esetén továbbtanul-e vagy sem. És ha van,akinek csak 300 pontja van? Akkor mi van? Ő már ne menjen? Vagy te majd megmondod neki,hogy nem oda való? Honnan tudod? Azok a pontok csupán a középiskolai meg az érettségi eredményeit tükrözi, amit mondjuk 18 évesen hozott össze vagy te a 30 éves szakmával rendelkezőt is,aki mondjuk szeretne továbbtanulni is úgy fogod megítélni,hogy csak 300 pontja van amit valamikor 12 éve összeszedett? Vicc
2015. jún. 27. 00:48
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 a mondandóddal egyébként részben egyetértek, dolgozzon , legyen ápoló ,szakács (dolgozzon minimálbérért gondolom nem vagy tisztában a fizetésekkel...) nagy részük egyébként nem fog továbbtanulni ,de akinek van egy kis esze és szakács az már miért is ne próbálhatná meg, nekem ezzel van mondjuk a problémám...

az meg a másik, honnan tudod,hogy nem fog időben végezni egy 300 ponthatáros? És ha nem fog/nem végzi el? Nem próbálhatja meg a neki biztosított állami félévekből ? Neked az fáj? Ezt tényleg nem tudom felfogni, nagyon rossz mentalitás ez mikor a másik ember dolgaival ilyen szinten foglalkozik valaki,hogy nem fog időben végezni. Nem bántásként,de már ez a megnyilvánulás is a lenézés egy formája...Na törlöm is a kérdést.

2015. jún. 27. 00:57
 6/8 anonim ***** válasza:

egyébként szakács pl nem biztos hogy minimálbéren van. és a többi szakmunkás is keresheti akár a minimálbér 2xesét kezdőként is!! persze ehhez kell napi 10-12 óra munka, de nem lehetetlen


egyébként szerintem akik itt leszólják, azok félnek, hogy a régebben végzettek elveszik előlük a helyet. de amikor már bent vannak az egyetemen akk szerintem senkit nem érdekel, hogy hány éve érettségizett az illető

2015. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorin inkább azt látom, hogy a nagy többség támogatóan áll azokhoz akik később kezdik el az egyetemet, sőt bátorítják. Inkább azt nem szereti a többség, hogyha adott illető kérdéséből kiderül, hogy még annyira sem veszi a fáradtságot, hogy alapvető információknak utána nézzen.
2015. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok. Élőben sem találkoztam még olyannal aki lenézett volna azért, mert későn kezdtem el egyetemre járni. Az már más dolog, hogy műszaki menedzser szakra járok és sokan furcsa szemmel néznek rám. :/ Egyedül talán a párom az aki 100%-ban támogat benne.


Mondjuk ezért lehet, hogy én személyem elleni sértésnek érzem mikor ismeretlenül lehordják a szakot, meg az ott tanuló embereket is.


Én tudom, hogy nem ezzel fogom megváltani a világot. Mielőtt elkezdtem (levelezőn) ezt a szakot már évekkel előtte (és most mellette is) dolgoztam. (irodában, nem gyárban és nem a Mekiben)


Mennyivel elitélendőbb, hogy egy "büfészakra" járok, mint hogy most még csak érettségim van?

2015. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!