Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik középiskola után rögtön...

Akik középiskola után rögtön mentetek egyetemre/főiskolára, államilag támogatott szakra, albérletben laktok, mellette dolgoztok, a szüleitek is támogatnak egy kisebb összeggel, kb. mennyi saját pénzetek volt, mikor költöztetek?

Figyelt kérdés
Természetesen írhat más is, csak akkor légyszi írjátok oda, hogy 1 évet dolgoztatok előtte, koleszosok voltatok, stb.
2015. febr. 22. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Kollégiumban laktam és mérnöki képzés mellett egyáltalán nem tudtam dolgozni eleinte. Saját pénzem kb. nem volt, csak elenyésző, a szüleim fedezték mindenemet. Második félévtől ösztöndíjat kaptam, 20 ezer forint körül, ez legalább a kolira és az apró hülyeségeimre elég volt. Kitartott a negyedik év végéig. Két évben köztársasági ösztöndíjat is kaptam mellé. Aztán a szüleim úgy döntöttek ezt a pénzt inkább gyűjtögessem, jól jöhet még később, továbbra is ők álltak mindent.

Menetrend szerint lediplomáztam és a fővárosba mentem mesterképzésre. Addigra ösztöndíjakból, diákmelókból, szülinapi, karácsonyi, egyéb pénzekből összegyűlt majdnem egy millió forintom. A szüleim továbbra is támogattak, 1,5 év alatt kb. a harmada kopott el.

2015. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
En vegig alberletben voltam, a szuleim es a parom szulei fizettek a kiadasainkat. En gyogyszereszetire jartam es az elso ket evben konkretan annak orultem, ha volt idom lezuhanyozni es aludni. Utana konnyebb volt, de utana is tamogattak otthonrol. A lakber 45 ezer volt, a rezsi ugy 25 korul, bar ez valtozo, az etkezes 50ezer, foztunk minden nap, szamolgattunk, ha rendeltunk volna, vagy bufezunk, hamar elfogyott volna, volt internetelofizetesunk, az 6ezer volt, berletek 2x3000(akorul volt akkoriban), mososzer, piperek, tisztitoszerek havi 2-3ezer korul, mert ugye nem fogyott el honapra pontosan a sampon, a mososzer stb. Neha belefert egy kis szorakozas is, ha idonk engedte. Volt egy ismerosom aki szinten gyogyszeresznek tanult es dolgzott mellette, hat nem irigyeltem. Sokszor ket eloadas kozott aludt a folyoson.
2015. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Én BTK-ra járok jelenleg is, és albérletben lakom. Első két évben szüleim fizettek mindent, aztán sikerült munkát találnom és azóta önmagam tartom el. Nem volt pénzem mikor egyetemre mentem.

Manapság már nem támogatnak. Évente kb 3 alkalommal ajándék helyet kapok 5000 ftot. (szülinap,névnap, karácsony)

2015. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem nagyon emlékszem már, én kolis voltam, és 3-400 ezrem volt összespórolva előtte, azt úgy 7-8-os korom óta gyűjtögettem.
2015. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

A gimnázium után rögtön albérletbe költöztem, mert elég messze volt tőlünk az egyetem. Nem dolgoztam, mert nem volt rá időm a suli mellett. A szüleim fizették a tandíjamat, az albérletet és minden egyéb kiadásomat is + kaptam pénzt kajára, ruhára, szórakozásra.

Amikor elköltöztem, volt 700 ezer ft megtakarításom, amit diákmunkával szedtem össze még amikor a gimnáziumba jártam.

2015. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt megtakarításom, szüleim álltak mindent. Ami ösztöndíjat kaptam, az költöttem ruhákra, szórakozásra, egyéb szükségletekre. De csak két évig kellett fizetni, harmadévesen már rögtön kaptam munkát a szakmámban, jól keresek szóval most már magam tartom el. Végezni jövőre fogok. 21/N
2015. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem értem miért lettem lepontozva...
2015. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Érettségi után egyszerre mentem, pénzügy-számvitel szakra, államilag támogatott képzésre és koleszos voltam. Megtakarított pénzem nagyrészt elment egy laptopra. Szüleim fizették a kollégiumot, az utazás költségét, könyveket és havi 8 ezer Ft-ot kaptam, és hozhattam otthonról ételt, így nem is sok mindent kellett vennem. Első félévben csak szociális támogatás járt, második félévtől már ösztöndíj is. Második évben már bőven 100 ezer Ft felett volt az ösztöndíjaim összege (tanulmányi, köztársasági, rektori, tudományos), másfél év után kiköltöztem albérletbe a párommal, ezután is megkaptam a koleszdíjat és a havi 8 ezer Ft-ot. Utolsó előtti félévem végén kezdtem dolgozni, a gyakorlati helyemre vettek fel.
2015. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Távolabbi rokonoktól összesen kaptam 100 000 forint környékén ballagásomra pénzt + diákmelóból volt kb 75 000 Ft spórolt pénzem, illetve fix 40 000 Ft bevételem (árvasági), amikor elköltöztem a nevelőszüleimtől szeptember 1-én, társbérletbe, kezdetben 15 000 + rezsiért egy apró, világvégi szobába. Kaptam 25 000 ft szoctámot, ez így kezdetben elég volt. (4 éve)

Aztán összeköltöztünk a vőlegényemmel (szintén egyetemista) így kettőnknek mindennel együtt 110-130 000 Ft-nyi havi bevételünk van (most kb heti 5-8 000 Ft-ért diákmelózom), ez egy apró garzonra + kajára elég. A február és a szeptember mindig nagyon húzós, mert az ösztöndíjat az elbírálás miatt csak később utalják.

Hamaroan végzek, akkor jobb lesz, remélem :)

2015. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!