Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvettek egy egyetemre,...

Ha felvettek egy egyetemre, de mégsem akarok menni akkor újra érettségizhetek és jelentkezhetek egy másikba?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni és bejelöltem az összes orvosit, a sotéra biztos nem vesznek föl Szegedre meg pont annyi pontom van mint tavaly volt a ponthatár, viszont Debrecenre meg Pécsre nem vagyok benne biztos, hogy le szeretnék menni...

A kérdés, hogy ha bejelöltem ezeket és mondjuk Pécsre vesznek fel, de mégsem akarok elmenni, hanem inkább újra megpróbálnám az érettségit, akkor ezt megtehetem e annak ellenére,h felvettek egy egyetemre??



2015. jún. 27. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted. Nem kell elmenned a beiratozásra és nem lesz semmilyen következménye.
2015. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

meg, de nem javaslom

ha felvesznek 2. évben átkérheted magad ahova akarod


én is kihagytam anno egy évet, és nem volt életem döntése

2015. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, viszont ha átkéred magad, akkor csak fizetősre vesznek át, szóval nem a legjobb döntés.
2015. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

újrafelvételizel és elfogadtatod a tárgyakat

de ezt csak 2.3. év után engedik

2015. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

szerintem kezdd el nagy különbség nincs a négy között.

és ha nem úgy sikerül az újra érettségi és nem vesznek fel jövőre se SOTÉra vagy Szegedre akkor mi van?:S

attól függ hol élsz melyik városban

2015. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érettségizni -- ha már van érettségid -- minden feltétel nélkül lehet akárhányszor, akármiből, ha jelentkezel és befizeted a vizsgadíjat.
2015. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már inkább szándékosan rontsd el, vagy érvénytelenítsd a felvételidet, hogy legalább másoktól ne vedd el a lehetőséget. Úgy értem, ha felvesznek Pécsre de te nem mész beiratkozni, akkor ott lesz egy üres hely.
2015. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!