Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing szakon milyen jellegű a matek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekel a marketing, szívesen végezném el ezt a szakot, de félek, hogy mivel határozottan rossz matekos voltam, nem tudnám (jól) teljesíteni.

Az érdekelne, hogy a matek mennyire nehéz és milyen jellegű a kereskedelem és marketingen? Inkább az elmélet a fontos, vagy a gyakorlat?

Én számolni szeretek és viszonylag jól tudok, de a bonyolultabb példák elméletét soha nem értettem, vagy min. rettentően sok idő volt, mire képbe kerültem. A képleteket is mindig gyűlöltem megtanulni.


Remélem, van közöttetek olyan, aki ismeri a szakot és le tudja írni a tapasztalatait.


Köszönöm előre is! :)


2015. jún. 28. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Ugyan olyan matek 1 és 2 van mint bármelyik másik szakon. Ez egységes. :D Én sem voltam jó matekból, és ez is az egyik oka, hogy nem megyek tovább. :D
2015. jún. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, látod, pont ez a baj; a képleteket nem megtanulni kell, hanem érteni (jó, van egy-két képlet, például 2r*pí, amit meg kell tanulni, mert egyébként felsőbb matematikai tudás lenne szükséges a képlet megértésének miértjéhez). A képletek csak koncentrálják az elméletet (azért is hívják képletnek, mert a megfelelő esetben lehet használni, és nem kell mindig levezetni; például a másodfokú egyenletet azért megoldóképlettel oldjuk meg, mert bizonyos esetben (például x*x együtthatója 1-től különbözik) macerás lenne teljes négyzetté alakítani).


Ha gyenge az alapod, akkor fog még gondot okozni, de szerencsére tanulni sosem késő. Azt tanácsolom, hogy a nagyobb témaköröket próbáld meg összefoglalni a nyáron a tankönyvekből, ismételj egy kicsit, hogy azért ne teljesen a 0-ról indulj.

2015. jún. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Gazdasági matek van. Kell számolni pénzügy, valószínűségszámítás, statisztika órán is. Velem elhitették gimiben, hogy nem vagyok jó matekból, ennek ellenére nem volt különösebb gond, de azért sokat tanultam, gyakoroltam anno.
2015. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű, szorgalom és sok gyakorlás kell hozzá. De határozottan teljesíthető. Na jó, a BGF-en nem annyira xD

Egy mérnök, vagy egy infós nagyságrenddel több és nehezebb és elvontabb matekot tanul.

2015. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Így van! Az utolsó rátapintott a lényegre. Én tanultam felsőoktatásban mindkét fajta matekot. Gazdaságmatekból 4-es, 5-ös voltam, informatikus analízisból viszont 2-es. Az érettségim 3-mas lett matekból. Sosem voltam túl jó belőle.
2015. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Második szaknak szántam, először oroszra megyek (üzleti orosz szakirány), csak mellé nagyon szeretném ezt is elvégezni, de nem tudom, mennyire érné meg belevágni, ha egyszer ennyire utálom a matekot. (Az érettségim egyébként 3-as lett, ráadásul kevés ponton múlt, hogy meglegyen, szóval tényleg elég gyenge vagyok.)


De köszönöm szépen, hogy írtatok! Ennek a gazdasági matematikának utánajárok, hogy ahhoz is olyan sötét vagyok-e. :) De annak örülök, hogy nem tartozik a legkeményebb matekos szakok közé. Az, hogy mérnök legyek, már eszembe sem jutna... :D

2015. jún. 28. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelem és marketing szakon nem kell félned a matektól. Rengeteg olyan embert ismerek, aki elvégezte úgy, hogy nem sok köze volt a matekhoz.

Egyetemnek mindenképpen a BCE-t vagy a BGF-et ajánlom belőle.

2015. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Kicsit megjött hozzá az önbizalmam, szerencsére még van időm átgondolni. :) Köszönöm, hogy írtatok!
2015. jún. 28. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!