Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi gólyatáborokba...

Az egyetemi gólyatáborokba kötelező elmenni az elsőéveseknek?

Figyelt kérdés
Az ELTE-s botrányok miatt kérdezem. Ha egy diák nem megy el, számít az valamit? Egyáltalán jó bármire is a gólyatábor?
2015. jún. 29. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem kötelező.

Arra jó, hogy megismerkedj a leendő évfolyamtársaiddal.

2015. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem kötelező.

Viszont arra jó, hogy megismerkedj a szaktársaiddal, esetleg kollégiumi vagy albérleti lakótársat/társakat találj. Továbbá nem kevés információt kapsz majd az egyetemi élettel kapcsolatban.

2015. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Én a főiskolaiba nem mentem, de sikeresen lediplomáztam, és elhelyezkedtem. Nem maradsz le semmi olyanról, amiről baj lenne, ha lemaradnál:)
2015. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy kötelező, semmire nem kötelezhetnek. Partiarcoknak jó, mindenki másnak felesleges. Érdemi információkkal nem szolgálnak az őrsvezetők, és a többség olyan részeg, hogy az első napon új ismerősként fogja üdvözölni azokat, akikkel együtt táborozott. Nem maradsz le semmi fontosról, a félév elején annyiszor fogják minden lehetséges csatornán teletömni a fejedet a szükséges adatokkal, hogy már rémálmaid lesznek, az évfolyamtársaiddal pedig bőven lesz lehetőséged később is összeismerkedni.
2015. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolai gólyatáborba érdemes elmenni, mivel középiskolában ~30 emberrel vagy összezárva napi szinten. Az egyetemen a szakra mondjuk jártok 500-an, lesz, hogy az életben nem fogsz valakivel találkozni (maximum a folyosón), ezért annyira nem lényeges.


Szóval nem, nem kötelező.

2015. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Nem, bár szerintem megéri. Kaphatsz hasznos infókat, bulizhatsz egy jót, meg persze lesz egy jó sztorid a barátaidnak. A programok közül meg semmi sem kötelező, ha valami nem tetszik nem csinálod, nézőként is lehet szórakoztató.


A botrányok pedig... hát szerintem 99%-ban csak és kizárólag rajtad múlik, hogy mibe keveredsz bele. Ha egy lány hullarészegre issza magát / jól bedrogozik / egyedül mászkál a sötétben / egy idegen faszival mászkál a sötétben / ezek tetszőleges kombinációja, akkor ne csodálkozzon ha esetleg megerőszakolva találja magát.

De ez nem csak a gólyatáborokra igaz, hanem a fesztiválokra, de még az egyszerű ki hétvégi bulikra is.


Ha valakinek van kedve részt venni az ilyesmin, szerintem nem szegheti a kedvét valami botrány. Annyi az egész, hogy valamilyen szinten észnél kell lenni.

2015. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy ezek a botrányok kicsit nagyon fel lettek turbózva a médiában. Magam 2x voltam gólyatáborban, mind a két oldalon voltam már (gólya, főgólya). Részegek azok vannak, de azért még mindig kevesebb baja lehet az embernek mint egy fesztiválon. A feladatokban ha nem veszel részt akkor nem veszel részt. Lesz más aki elvállalja. Meg ezek a szexuális dolgok. Azt vettem észre a médiában, hogy már a bikiniben lévő lányok is erősen a gólyatáborok "elfajúltságát" akarja mutatni. A kedvencem mikor olyan képeket mutattak lányokról bikiniben (és persze a szexualitásról volt szó) ami vízparton volt. Még jó, hogy nem a téli kabátot várják el nyáron a parton. Meg a szexuális feladatok... hmm szerintem a legdurvább az kb tejsznhabnyalás. Persze ez megint olyan hogy aki vállalja. Vagy várj... hmmm a ruhalánc inkább... van 1-2 ember aki leveszi a melltartót is, de ez saját akaratuk...
2015. jún. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!