Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretjük az irodalo...

Miért nem szeretjük az irodalomórákat?

Figyelt kérdés

Szó sincs arról, hogy nem szeretünk olvasni! Igenis szeretünk olvasni. Még azok is, akik nem jeleskednek az iskolában. Voltak olyan olvasmányok, amiket szerettünk (Kis herceg, Egri csillagok, Shakespeare,...) és voltak, amiket nem (Légy jó mindhalálig, Pál utcai fiúk,...). Őseink a szovjet irodalmat utálták, mégsem vette el a kedvüket az olvasástól. Ma is olvasnak egy csomó könyvet.


Akkor mi a baj az irodalomórával? Miért nem tudjuk szeretni?



2015. jún. 15. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az olvasásról szól. Ha annyi lenne az irodalomóra, hogy mindenki bevisz egy könyvet amit el kell olvasni akkor többen szeretnék. De most mi van irodalom órákon? verselemzések bemagolása, irodalmi alakok életének bemagolása, versek bemagolása
2015. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az elsőnek igaza van. annyival egészíteném ki, hogy a tanárok ezt nem tudják "eladni" a diákoknak: a 90%-ukon az látszik, hogy ő is éppúgy utálja, amit tanít, mint a diákok. így pedig senki ne várja, hogy majd lelkesedünk a hülyeségekért...
2015. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul olyan műveket tanulunk amik nem érdeklik a diákságot, mert nem nekik hanem felnőtt embereknek szánták őket. Fantasztikus, hogy egy verset 8 féle képpen lehet értelmezni meg minden, de ebből egy diák semmit sem lát. Annyit tud, hogy valamihez hozzárendelt valamit a magyartanár és kész, nem látja a hozzárendelést. Vagy ha lát is hozzárendelést akkor teljesen mást
2015. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki a saját nevében beszéljen. Én imádtam az irodalom órákat. Mindig jó tanáraim voltak és én amúgyis szeretek elemezgetni, na meg persze olvasni.
2015. jún. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Akkor te az 1%-hoz tartozol, mert nagyon kevés ember szereti a magyar órákat. Pedig nekünk még jó tanárunk is volt, mégis utáltuk az órát
2015. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én is szeretem az irodalom órákat, pedig nem kifejezetten jó a tanár.
2015. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is imádom az irodalomórát! Én amúgy is magyar-dráma tanárnak készülök.
2015. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%

Hát én szeretem az irodalomórákat, verset tanulni is, meg szinte mindent. Oké, nem minden kötekezőt szoktam elolvasni, de akkor is.


Ha az irodalomórák arról szólnának, hogy mindenki olyan könyvet vinne be , amilyet akar nem sokat müvelődnénk, ugyanis hülye tinilányok 90%-a a szürke ötven árnyalatát vinné be, abban nem túl sok irodalmi érték van, erkölcsi meg pláne.

2015. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk nem nagyon olvasták a kötelezőket az emberek. Megnéztük, hogy miről szól wikin és kész. Aki akart olvasni, az elolvasta azt ami őt érdekli, aki nem akart az meg nem olvasott. Én pl 18 éves koromig 3 könyvet olvastam el. 19 éves koromig meg 43-at, és nem 100oldalasok voltak. Nekem elvették a kedvem az olvasástól az irodalomórák. Plusz a tinédzseri csakazértsem hozzáállás is megvolt. Végre azt olvashatok ami érdekel(scifi), olyankor mikor időm és kedvem van, nem pedig x hét y napjára kell elolvasnom.


Ui aki a 43 könyvet kevésnek találja az vegye figyelembe, hogy mérnök hallgatóként nincs túl sok szabadidőm

2015. jún. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Én a rendkívül unalmas és hosszú kötelező olvasmányok miatt utáltam általánosban az irodalmat. Őszintén, a tanárok hisztiznek, hogy a gyerekek nem olvasnak, de most őszintén...hol a francba köt le egy 6.-os kisgyereket egy Egri csillagok? Unokatesóéknak van egy nagyon jófej irodalomtanára, nyolcadikban ő szabta meg a kötelezőt fiúknak-lányoknak külön. A lányoknak a Csillagainkban a hibát vagy A beavatottat, a fiúknak a Trónok harcát vagy Az Éhezők viadalát lehetett olvasni. Ez szerintem tök jó, mert így szerettette meg velük az olvasást, és azt mondta, így élvezték is az irodalom órákat. (Nyolcosztályos gimibe jár, szóval nem voltak lusták a diákok, meg ez a tipikus "énmárcsakazértsemolvasomel" sem volt.) Bár gondolom ez nem minden helyen lehetséges, mert ilyen tanterv, meg olyan szépirodalom... De ha én tanár lennék, biztos ezt csinálnám, borzalmas mennyire nem szeretnek olvasni.
2015. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!