Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTÉSEK! Melyik kollégiumot...

ELTÉSEK! Melyik kollégiumot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz felvesznek a TÓKra, viszont ötletem sincs melyik kollégiumokat jelöljem meg. Tapasztalatok? 38 pontot számolok, hogy lesz, ennyivel van, ill. hova van esélyem bekerülni? :)

2015. júl. 1. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából tök mindegy, melyiket jelölöd, úgy sem oda vesznek fel :D

Legalábbis egy csomó ismerősöm olyan koliba került, amit meg sem jelölt, köztük én is.


1. KCSSK:

Vagyis Kőrösi Csoma Sándor Kollégium, ez a legjobb, mostanában felújított koli, de ide van a legkevesebb esélyed bekerülni, ugyanis HÖK-ösök, egyéb protekciósok, extrém magas pontszámmal rendelkezők és külföldiek lakják.

Budán helyezkedik el, eléggé jól megközelíthető helyen (bár nekem nem tetszik, hogy oda csak buszok járnak, meg ott állandóan át kell járkálni egy felüljárón, mivel az M1/M7-es bevezető szakasza mellett fekszik)

Viszont ebből a koliból lenne a legközelebb a TÓK, max. 15-20 perc buszozás.

Ja, és ez a legdrágább is.


2. Kerekes:

Ez elég messze lenne, nagyjából 1 óra utazás. Legalja kolinak mondják, viszont szerintem abszolút nem rossz. Egész olcsó, meg eleve valami hotel-hez tartozik, tehát annyira rossz tényleg nem lehet. :D (de ha rám hallgatsz, ezt ne jelöld meg)


3. VUK:

Vagyis Vezér úti Kollégium, itt laktam én. Zuglóban van, elég jó a közlekedés (ha kicsit sétálsz), egyik legolcsóbb koli, viszont sajnos ez is messze van neked. Ez a koli BTK-soknak és PPK-soknak a legjobb inkább, TÓK-ra kb. 50 perc az út. Határozottan nem rossz, én legalábbis nagyon megszerettem. Előny például, hogy ugyan szintenként közös fürdők vannak, ezek zárhatóak, így kialakult egy ilyen rend, hogy mindenki egyesével fürdik.

Van elektromos zongora, nem tudom, ez TÓK-osként jelent-e valamit. Úgy tudom, kell valami minimális zenei tudás is (de lehet, hogy tévedek :D)


4. Ajtósi Dürer sori koli:

Ebben még nem jártam, szóval csak annyit tudok róla, hogy a Városligetnél van és hasonló a VUK-hoz.

Innen csak 35 perc az út.


5. TTNY:

Vagyis a Nagytétényi úti Kollégium, ide tuti felvesznek bárkit, mert sok hely van, elég lepukkant szegény, és rohadt messze van (Camponánál, ha ez mond valamit), viszont eddig ott tapasztaltam a legjobb kolis életet, szerettem eljárogatni TTNY-be, még ha messze is van :D Plusz mivel ugye ott van vele szemben a Campona, ott a Tesco, és egyéb kajálós helyek, ami miatt én azt mondanám, hogy ez van a legjobb helyen (és még a környék is szép szerintem).

Másik legolcsóbb koli.


Jelöld meg elsőnek a KCSSK-t, hátha-alapon, utána meg már tök mindegy. Úgy is megszereted a helyet, ahol leszel, ha meg nem, akkor átkérheted magad :D

2015. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
húúú, köszönöm, ezzel sokat segítettél! :)
2015. júl. 24. 00:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen :) amúgy ha van még kérdésed, írd meg, szívesen segítek :D


(meghálálhatod egy zöld kézzel :DD)

2015. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ment a zöld kéz :))
2015. júl. 27. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!