Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leendő ELTE-IK hallgatónak...

Leendő ELTE-IK hallgatónak melyik kollégiumot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ami szempont: nyugodt, tanulásra alkalmas légkör.

2013. máj. 22. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos ez számomra is ideális kérdés. Kollégiumtól félek, albérletet szeretnék, de sajnos anyagi okokból fontolgatom a kollégiumot. Vélhetően ELTE IK, programtervező hallgató leszek szeptembertől. (Bízom benne!) Számomra is ideális lenne egy csendesebb, nyugodtabb kollégium. :-)
2013. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok én is. Jelenleg 2 kollégiumról hallottam ami nekem tetszett. Egyik a KCSSK (kőrösi csoma sándor kollégium), másik pedig a TTNY (tétény úti kollégium). KCSSK régen állítólag hatalmas nagy partyközösség volt, azonban úgy hallottam hogy amióta felújították az épületet elég erőteljesebbek lettek a szabályok, és a közösség sem olyan mint régen volt. Viszont itt minőségi szobák vannak saját mosdóval. Ami viszont rossz az hogy nincs közel rendes bolt.


A TTNY viszont pont az ellenkezdője, szinte az egyik legrosszabb állapotban lévő kollégium viszont cserébe a közösség a tipikus kollégiumi életet ad. A szobák teljes mértékben személyre szabhatóak. Közel a TESCO is, ami nagy előny. Mosdó és zuhanyzó viszont emeletenként csak 1 van.


Persze sajnos ezt mind csak mások tapasztalataiból írtam, mert még nem volt lehetőségem egyikhez se. Úgyhogy még gondolkozok melyik legyen :)

2013. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én a KCSSK-ban lakok, úgyhogy erről megtudok osztani pár infót. Valóban nincs olyan frekventált helyen, de egy megállóra van egy nagyobb CBA és nem messze egy kis bolt is. A közlekedés viszont nagyon jó, pár perc alatt ott vagy pl. az Allee-nál, amiben van egy Interspar, szóval el lehet intézni a vásárlást, ne ez legyen a legnagyobb gondotok. Ha sikerül olyan szobát kifognotok, mint nekem, akkor lehetséges, hogy lesznek napok, amikor egyáltalán nem fogsz tudni aludni, mert akkora zaj lesz pl. a Budaörsi Napok alatt, de szerintem mindenhol előfordul az ilyen.
2013. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Tétény nem ajánlott meg lehet fulladni a szobákban, továbbá egyéb komoly gondok is vannak, gyakori a komoly rendőrségi igazoltatás, illetve ha túl későn mész kint alszol.


A Kerekes úti nem ajánlott, mert az odagyalogláskor túl

sok embert rabolnak ki és késelnek meg. A busz és a kollégium között majdnem 1 kilométert kell gyalogolni.

Komoly rendőrségi igazoltatás van, a belépéshez megnézik

az elévült büntetéseidet is, ismerőseim az ablakon járnak ki ha megérkezik a rendőrautó.


A KCSSK jobb helyen van, nincs olyan sok rendőrségi igazoltatás, mondjuk előfordulhat, hogy hetekig a folyosón

állnak rendőrök. A szobák régen jól szellőztek.

Alapvetően biztonságos, de a kollégiumi életről annyit, hogy eljátsszák, egyszer-kétszer lemész akkor eltűrik, de

ha többször is, akkor a rendőrség visz el. Avagy a kollégiumi élet csak dísz. Hallom van külön zuhany a szobákban, ami nagyon jó. Korábban csak közös volt, senkit sem érdekelt, örültek, hogy a szobában nincs pára,

egészen addig, amíg egy fiút meg nem erőszakolt valami szatír. A szatírnak állítólag a lányok szóltak, hogy látta a bugyiját a fiú és, hogy erőszakolják meg. Innen

is látszik, hogy sok a súlyos értelmi fogyatékos lány, akik miatt tönkremehet az életed. Veszély még, ha cigány megerőszakol, de az nem volt sok akkor. A kollégium vezetősége úgy tekint rád, mintha ott sem lennél, majd ha

mégis, akkor számít a pofád. A leveleket a portás felbontja, ha hatóságtól jött, mert arról az ELTE-ének is tudnia kell. Olyan is volt, hogy féltek valakitől és álmában agyonlőtték. Nem csak ELTE-ések laknak ott, hanem

nem törvényesen elcseréltek szobát hasonló kinézetűek, akik más nevén laknak bent: BME (5-10%) ,Pázmány (10-30%),

rendőrtiszti főiskola(5%). Késelés ritka, inkább a villamoson, kollégiumban rozsdás kés a jellemző, ez a kollégium hagyománya. A kollégiumi igazgató éjszaka vereti meg a diákot, ha fél tőle.


Én is elmentem valami szórakozóhelyre, hajnali 3 órakor kopognak az ajtókon, elértek az enyémhez is. Akkor még nem TEK-nek hívták a kommandósokat. Először valami nő

állt meg az ajtóban, majd oldalról odajöttek kommandósok és a fejemhez szegezték a fegyvert. Letartóztattak előzetesbe 3 napra. Nem mondtak semmit, utána elengedtek,

meg, hogy hányas vagyok ezt kérdezték. Az mit jelent?


Albérlet esetén egyetlen egy gond van: ha a kéményseprőt

nem engeded be, akkor börtönt kapsz és rúgnak az ELTE-éről, nem biztos, hogy aznap jön, lehet másnap is otthon kell lenned. Gyakorlaton nem fogadják el ezt a távolmaradást, mint indokot. Előfordul, hogy nem engedik

bejelenteni - féltörvényes albérlet, amiről nem szól senki

előre.


A KCSSK környékén sok embert lőttek már le revolverrel,

leginkább a PROFI környékén, illetve a PROFI-ban, hallom most CBA Az alábbi videót pontosan azután készítette az FBI vagy CIA erkölcstelenség gyanánt, amint agyonlőtt az FBI/CIA egy volt kollégistát a bolt előtt, egyelőre nem tudni miért. A másik verzió az, hogy a buszmegállóban várakozott, és nem mertek leszállni miatta az utasok több

alkalommal és végül agyonlőtték, és utána rögtön ezt vették fel:


[link]


[link]

2013. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez az utolsó válaszoló nem tudom honnan szedte ezt a sok badarságot, de mindegy.

Én a Kerekes Úti koliban laktam idén,és bátran tudom ajánlani, ha nem szűnik meg, ugye, nincs rossz környéken, a szomszéd utcában polgármesteri hivatal, stb. Többször mentem egyedül éjjel vissza a koliba, és senki nem támadott meg, nem rabolt el, késelt meg (lány vagyok). Az 5.-en laktam, csendes szint, mindig tudtam tanulni, ez mondjuk a 10.-ről már nem mondható el. Wc, zuhanyzó a folyosó végén, szintenként változó, hogy milyen állapotban, de elviselhető. A szobák teljesen jók, a konyháról viszont inkább nem mondanék semmit..:D Hátrány lehet, hogy az IK nincs valami közel.

2013. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
A négyes válaszolónak innen üzenem, hogy szívesen elmegyek vele pszichiáterhez!
2015. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
4es válaszoló elég kemény drogokat tolhat. IK, TTK, TáTK áskent a Erdős Pál (NUK) a befutó szerintem mint felszereltség, mind közösség szerint is.
2022. ápr. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!