Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem jó a szakközép iskola?

Miért nem jó a szakközép iskola?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, szeptembertől megyek továbbtanulni. Hogy jó órában lekopogjam, jó tanuló vagyok. A szüleim nyomása ellenére, nem gimnáziumba, hanem szakközép iskolába jelentkeztem. Kereskedelmi szakközépbe, a szüleim viszont mindig morognak mert szerintük egy szakközép iskola nem készíti fel úgy a tanulókat az érettségire, mint egy gimnázium és innen jóval nehezebb bejutni egyetemre, főiskolára.

2015. júl. 4. 05:55
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
29%
fos a szakközép elhiheted nekem.
2015. júl. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
38%
Igazuk van. Miért nem érted a magyarázatukat?
2015. júl. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
40%
A szüleidnek teljesen igaza van. Én is szakközépbe jártam és semmit nem ér az egész. 1 éve érettségiztem és hát bizony megmutatkozott, hogy semmit sem tanítanak meg normálisan. Tesóm gimnáziumba most fejezte be a tizediket és már most olyan dolgokat tanultak amirôl még soha nem is hallattom. Meg kilencediktôl kezdve az érettségire készülnek. Én a helyedben szeptembertôl át iratkoznek egy gimnáziumba, mert így tényleg nem sok esélyed van bejutni az egyetemre. Saját tapasztalatból mondom.
2015. júl. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
45%

Szia :-)


Részben igazuk van, mert a szakközép talán nem olyan erős, mint egy gimnázium,DE!...valószínűleg ők még abban a világban élnek, amikor nem volt KÖZPONTI ÉRETTSÉGI.

Tök mindegy, hová jársz, mert ugyanazt az érettségit teszed le, mint a gimnáziumokban.

CSAKHOGY...

Szerintem a szakközepeseknél óriási előny az, hogy ha érettségi után nem veszik fel egyetemre, akkor máris el tud helyezkedni, mert a nyári szakmai gyakorlat már munkatapasztalatnak számít, ráadásul több munkahely van, aki szívesen visszaveszi a náluk jól dolgozó szakmai gyakorlatost - ezzel szemben egy gimis kijön a gimiből és semmihez sem ért - bocsánat, senkit nem akarok megsérteni, én is gimit végeztem :D


Kérdés, mi a cél?

Ha az, hogy még 8-10 évig tanulj, hogy utána legyen egy diplomád (amivel esetleg túlképzett leszel, mert sajnos van sok 2 diplomás, elhelyezkedni nem tudó ember) akkor tényleg jobb egy gimi.

Ha az a cél, hogy legyen egy szakmád, piacképes légy és ha esetleg nem vesznek fel, akkor hamar be tudj beilleszkedni a munka világába, akkor kiváló a szakközép - a kereskedelmi meg főleg, mert kereskedni mindig kell :-)

Amúgy meg a szakközép után is lehet még szakosodni,+ továbbtanulni


A gimnázium arra jó - ha még nem tudod, mit tanulnál szívesen - hogy van még 4 éved arra, hogy eldöntsd: merre akarsz tovább menni

Továbbtanulásnál jelenleg egyetlen hátrányát látom a szakközépnek: itt csak egy idegen nyelv oktatása folyik, ami a továbbtanulás esetén egyetemen, főiskolán felvételinél esetleg hátrányt jelenthet. Ha valaki gimiben 2 nyelvből középfokút tesz (vagy felsőt), az bizony megnyomja a hozott pontokat.


Amúgy nemsokára a szüleid is kibékülhetnek a dologgal, mert úgy tudom, az oktatási átalakítások között van, hogy a szakközépiskolákból nemsokára szakgimnáziumok lesznek :-)

2015. júl. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hogy az adott szakközép milyen.

Vannak nagyon erősek, és gyengék is, ahogy vannak dögivel olyan gimik is, ahonnan szintén nehéz bejutni.

Az én szakközepemnek nagyon jó statisztikája volt, az osztályom 99 %-a továbbtanult egyetemen.

(Közgáz szki volt, közgáz egyetemet végeztem)


Nézz utána az adott iskola továbbtanulási arányának, az jól jellemzi és általában minden jobb iskolánál közlik.

2015. júl. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
55%

Ez hülyeség. A gimnáziumra mondják azt, hogy azoknak érdemes odamenni, akik majd egyetemre/főiskolára mennek. Ugyanaz az érettségi. Ha nem tudsz valamit az érettségin, magadra vess.


Én gazdasági szakközépiskolát végeztem majd gazdasági OKJ-t választottam továbbtanulásként, ami 1 év alatt adott le 2 évet. Ha OKJ-t akarsz utána csinálni, akkor érdemes szerintem szakközépiskolát választani. Legalább lesz előképzettséged.


Meg azért jól néz ki egy önéletrajzban, hogy gazdasági szakközépiskolát végeztem, ahol bizony rengeteg szakmai tárgyat tanultam és használni/hasznosítani is tudom. Ezért is lett a végzésem után ~1 hónappal munkahelyem.

2015. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
65%

Anno eü szakközépbe jártam,szociális szakiránnyal.Akkor éri meg ilyenbe menni,ha tudod,hogy egy adott területen akarsz majd elhelyezkedni.Tehát ha jó matekos vagy,egy erős közgáz lehet,feküdne neked.Ha ilyen teréz anya típus vagy,akkor egy szociális vagy egy egészségügyi szakközépiskola is jól jöhet.

Viszont a nyelvtanítást ott nagy ívben leszarják,a tanárok motiválatlanok.Anno az emelt angolom is hol volt,hol nem.

Viszont tudok egy közgáz szakközépről a környékemen,ami ugyan fizetős,de nagyon jó még a nyelvoktatás is.Ott konkrétan van kéttannyelvű szak is,de az angol-német.

A helyedben egy nem éppen versenyistállószerű gimit jelöltem volna meg-ha van ilyen-.Egy versenyistáló gimiben kezdtem,de inkább átmentem,mert rájöttem,hogy nem fogom bírni az ottani matekot és egyéb nem humán tárgyakat.

Summa summarum,jól megszívtam a középiskolát,amolyan cseberből vederbe helyzet volt az az 5 év-1 nyelvielőkészítős év+4 év szakközép-,örülök,hogy vége.

Főiskolán viszont iszom a levét rendesen,mert elég sok mindent be kell pótolnom.A helyedben valahogy megpróbálnék egy gimit,de nem a lóistáló fajtából.

2015. júl. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Hallott valaki a Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátó Szakképző Iskoláról? Oda jelentkeztem, van szakmunkás és szakközépiskolai területe is.
2015. júl. 4. 07:37
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

Elektrotechnika szakközép után egyetemre mentem, és sokkal egyszerűbb életem volt, mint a gimnazistáknak, mert nekünk volt 4 év elektrotechnikai képzés, ami nagyon-nagyon jól jött, hogy nem ott kellett megtanulni.


Semmiben sem voltam hátrányban egy gimnazistához képest, csak nekem volt szakmai tudásom IS.


A szakközépben is ugyanarra készítenek fel, ugyanazt az anyagot tanulod, csak mellette tanulsz szakmai tárgyakat is.


Az egyetlen hátrány, hogy mi pl csak egy idegen nyelvet tanultunk, de van egy rakat gimnázium, ahol szintén így van.


A képlet egyszerű: ha tudod, mivel akarsz foglalkozni, akkor annak megfelelő szakközépiskola (vagy ha legalább tudod, mi érdekel, vagy merre akarsz tovább haladni, annak megfelelően válassz!). Ha tipped sincs, vagy valami humán tudomány felé akarsz mozogni, ahol a szakmai tanulmányok teljesen értéktelenek, és nem is érdekel semmi, akkor gimnázium.


De iskola és iskola között is hatalmas különbség van. Van gimnázium, ami pocsék, és van a legtöbb gimnáziumnál erősebb szakközép is. Na meg fordítva is :)


Szakközépből mentem Elte IK-ra, és nem is hullottam ki, szóval szerintem, ha akarsz tanulni, a szakközép semmivel sem rosszabb. Sőt.

2015. júl. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan már legalább kapsz szakmát is.

Ráadásul ha maradsz a választott szakmán belül még jobb is.

2015. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!