Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ponthúzáskor miért örülnek a...

Ponthúzáskor miért örülnek a diákok? Hiszen attól, hogy van annyi pontja, amivel ELVILEG felveszik, még nem biztos, hogy tényleg felveszik, hiszen lehet, hogy másoknak több van, vagy nyelvvizsga, vagy versenyeredmények, bármi.

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
De, biztos, hogy felveszik.. Nem tudom, hogy honnan szedsz ilyen hülyeséget, hogy nem biztos. DE, biztos.
2015. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
És ebből is látszik hogy halvány lila gőzöd sincs arról, hogy hogy működik a felvételi.
2015. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha a diák nem cseszte el a felvételi jelentkezést, akkor ilyen esetben biztos, hogy felvették, ahogy az előző is jól mondta, nem is értem a lepontozását.
2015. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha eléred azt a pontot amit kihirdettek akkor bizony felvesznek. :D Okoska... Tájékozódni kéne. :D
2015. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak szerettem volna tudni, mivel nekem addig még éveim vannak hátra, ezért nem néztem utána, azt hittem, itt is van egy max létszám, mint a középiskoláknál. És igaz, hogy nem kell mindjárt leharapni a fejemet, de mivel a kérdés kiírása után kiléptem, és csak most jöttem vissza, én nem pontoztam senkit.
2015. júl. 7. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Már hogyne lenne max létszám? Az utolsó felvett ember pontja a ponthatár.
2015. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Te is (és még sokan) abba a tévedésbe estél, hogy azt hitted, a ponthatár határozza meg, hogy kit vesznek fel. A valóságban ez viszont inkább fordítva van, a felvett emberek által lesz meghatározva a ponthatár. Van mondjuk 30 hely egy szakon, ekkor felveszik a 30 legtöbb ponttal rendelkező jelentkezőt (pontosabban a legjobb 30-at, akiket nem vettek fel előrébb megjelölt szakra), és a legutolsó felvett hallgató (értsd: a legkisebb pontszámú) pontszáma lesz a ponthatár. Ennél fogva noha persze az aktuális jelentkezők is látják a ponthatárból, hogy felvették-e őket vagy sem, ez inkább azoknak jelzésértékű, akik valamikor jelentkezni akarnak majd a szakra, hogy "ekkora pontszám kellett most, így álljatok hozzá"

Szóval de, akinek megvan a pontja, azt felvették, kerek-perec :D

2015. júl. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!