Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes a jogi diploma megszer...

Titikeeea kérdése:

Érdemes a jogi diploma megszerzése után jogi szakvizsgát tenni? Ha igen, miért és ha nem, miért?

Figyelt kérdés
Ismerősi tapasztalat szerint a fizetés többszörösére nő már azzal a ténnyel, hogy megvan a szakvizsga. Kíváncsi lennék más tapasztalatokra is. Köszönöm!

2015. júl. 8. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hol dolgozol... Bizonyos helyeken anélkül egyszerűen soha nem fogsz előre lépni. Ügyvédjelölt, bírósági- vagy ügyészségi fogalmazó, esetleg közjegyzőjelölt... Ezek mind a szakvizsgáért dolgoznak.

De például egy földhivatalban, cégbírósági ügyintézőként, vagy általános jogászként adott esetben mindegy lehet. Ezeken a helyeken sokszor a közigazgatási versenyvizsgát várják el inkább. (De, ha szakvizsgád van, az több, tehát az kiváltja a versenyvizsgát.)

2015. júl. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs már olyan, hogy versenyvizsga. A közigazgatásban is szakvizsga van (csak az közigazgatási szakvizsga) Szerintem mindenképp érdemes megcsinálni, akárhol dolgozol. A közigben is elvárt egy osztályvezetőtől, hogy meglegyen a jogi szakvizsgája azért. Szóval szerintem hajrá, veszteni nem veszthetsz semmit. És gondolom nem egy helyen akarsz megöregedni, hanem felfelé a ranglétrán.
2016. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szóval szerintem hajrá, veszteni nem veszthetsz semmit."


Dehogynem.


Legalábbis, ha a közigben vagy jogász ( mint sajnos én).


Az osztályvezetőmnek csak közig szakvizsgája van, nekem viszont jogi szakvizsgám van. Ezért minden sz@r melót, amit neki kéne osztályvezetőként elvégezni rám lőcsöl.


Tudja, hogy úgysem mondok nemet, mert kell a pénz, meg a rohadt munkahely is. Elmenni máshová már nem tudok, mert benne vagyok a korban is.


Munkakörömhöz nem kell jogi szakvizsga, de eleve úgy kerültem a közigbe, hogy már csak egy részvizsga hiányzott a jogi szakvizsgából.

Amikor meglett, az összes tetves kuli melót megkaptam. Se megbecsülés, se fizetésemelés, se előléptetés . Csak a szopatás meg túlóra.


Köszönhetően annak, hogy jogi szakvizsgával nagyságrendekkel több vagyok szakmailag, mint a sok közig szakvizsgás.

Vissza is élnek vele. (lehet ez a bosszújuk, hogy nekem van, ami nekik nem lesz).


Szóval gondold meg, kérdező, hogy kinek mit árulsz el a végzettségedből.

Már ha a közigben tervezed a jövődet.

2017. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a közigben dolgozom és soha nem ért hátrány a jogi szakvizsgám miatt. Nálunk a jogászok 90%ának van, szinte elvárás. Sajnálom, hogy nekd szar. Lehet hamarabb kellett volna lelépni oda ahol jobban megbecsülnek.
2017. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!