Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrányos helyzetűnek számítha...

Hátrányos helyzetűnek számíthatok?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam (Részleteket írnék le, mi vonatkozhat rám):


Hátrányos helyzetűnek számít:


-Földrajzi akadályok: azon fiatalok esetében,

akik távoli, nehezen megközelíthető térségben vagy vidéken,

.

.

.

-alacsonyan ellátott (korlátozott (tömeg)közlekedési lehetőségekkel, kevés vagy alacsony minőségű szolgáltatásokkal rendelkező) térségekben, pl. elszigetelt falvakban élnek.


Szeretnék több ponthoz jutni, ezek pedig kiemelten igazak, illetve igazak voltak rám.


Továbbá azt is szeretném tudni, hogy ha például zsidónak vallom magamat, akkor azért is járhat a több pont?


Milyen típusúnak számít ez a 2 kategória?

Mind a kettő "hátrányos helyzet" ?-nek számítana?

(Elnézést, ha a 2. gondolatommal valakit megsértettem, nem állt szándékomban, de szeretnék tisztába lenni ezekkel)


Ha tudnátok linkelni törvényi paragrafust, akkor azt is szívesen olvasnám.



2015. júl. 15. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

dehogy vagy az...

Többletpont annak jár, aki rendszeres gyerekvédelmis, mellette a szülőnek max nyolc általánosa van vagy tartós álláskereső, vagy szegregatumnak minősített helyen él.


Zsidónak sincs többletpont.

2015. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de úgy vélem, hogy ezt most kollégiumi felvételi miatt kérded. Akkor a távolságért, tömegközlekedés gyérségéért kaphatsz pontot. Vallási hovatartozást nem mérnek.

Én anno csak azért lettem gimisként hátrányos helyzetű, mert félárva lettem, de néha nem foglalkoztak ezzel sem sajnos.

2015. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!
2015. júl. 15. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy jut ilyen baromság az eszedbe, hogy a zsidó hátrányos helyzetű? Már mért lenne az? Azért, mert az országban élnek antiszemiták is?
2015. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!