Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kéne angolul levelet írni?

Hogy kéne angolul levelet írni?

Figyelt kérdés
Egy rég nem látott ismerősömnek szeretnék emailt írni,aki Angliában él.Még tavaly nyáron ismertem őt meg és szeretnék neki írni,valami jó kis levelet.Vannak ilyen kifejezések?Ti hogy írnátok levelet?

2015. júl. 18. 14:36
 1/4 Vlagyimir Rosztov válasza:
Jo ha angolul akarsz levelet irni ird meg nekem mit akarsz leirni és leirom angolul neked .... a levél elejére ird : From : ( a te neved, ahogy ő ismer azon a néven)
2015. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudok angolul meg már lassan eljutok középszintre,de fordítással nincs bajom,csak ilyen gyakoribb kifejezések kellenének.Amit bevezetés,tárgyalás,és befejezésnél használunk.
2015. júl. 18. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, te nem tudsz angolul. Aki tud, annak nem okoz gondot egy levélírás, főleg egy ismerősnek, ahol nem baj ha nem helyes nyelvtanilag vagy egyéb hibák vannak benne.


Hy,


I'm xy, we meet at last summer in England, do you remember me? I really miss you, you are a funny people, you makes me laugh all the time. I'm curious what happened to you since we didn't see each other. How are you?

I'm fine. Me and my family planning to do trip in England at this summer, would you like to meet again? I hope you would. It's a short and quick message for answer a question. I'm showing to her/him, if you speak English, you could write an easy message to a friend. It's not that hard like math on the university.


Love,

xy


Én megpróbáltam, ez lett belőle. Biztos vagyok benne, hogy darabokra szednének az emberek a hibák miatt, ha megkérdezném, mi nem jó benne, de nem kérek mást, hogy írja meg helyettem a levelet. Akikkel meg eddig beszéltem angolul, egyszer nem szóltak a hibák miatt, megértettük egymást.

2015. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"I really miss you, you are a funny people"


:DDD


levélírásnál amúgy külön pontot adnak a dátumért a megszólításért az aláírásért és az elbúcsúzásért

ezen kívül szokott lenni 4 szempont és meg van kötve hogy nagyjából 200 szó legyen tehát 50-50-50-50

szóval érettségin meg nyelvvizsgán eléggé körbehatárolják milyennek is kell kinéznie a levelednek


ezt úgy lehet gyakorolni hogy nagyon sok levelet megírsz és egyre jobbak és jobbak lesznek, nyelvvizsgán érettségin még szótárt is lehet használni (én mondjuk nem használtam, mert én tényleg tudok angolul)


valós ismerősnek meg azt írsz amit akarsz

2015. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!