Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Németes vagyok, de angolul...

Németes vagyok, de angolul kéne nagyon jól egy levelet megírnom. Részletek lent. Nagyon jól kell megfogalmazni. Hogyan írjam meg?

Figyelt kérdés

Segítsetek!Nem tudok angolul,a hogyan írjam meg kérdést csaka zért írtam bele a kérdés mezőbe,mert sehogy sem engedte a rendszer elküldeni a kérésemet.

A nővérem hamarosan Brazíliába utazik,és akinél megszáll a férje lesz.Én nem tudok olyan jól angolul,hogy megírjam neki ezt a levelet,ezért kell a segítség.A fiú nincsen mindennel tisztában.A levelet át lehet fogalmazni,a lényeg,hogy az értelme ugyanaz maradjon.

(Google fordító)

övezet:zone

tróousi:tropical

mérsékelt:moderate

éghajlat:climate

száraz kontinentális:dry continental

szavanna-savanna

évi középhőmérséklet:Annual mean temperature

csapadék:precipitate

hőmérséklet:temperature

hőmérséklet változás:temperature change



Hello Alex!


Mind a ketten nagyon jól tudjuk,hogy Adrienn hamarosan elutazik Brazíliába,ellenben néhány dolgot tudnod kell:Magyarország mérsékelt övezetben,száraz kontinentális éghajlaton helyezkedik el.Brazília a trópusi övezetben a szavanna éghajlaton helyezkedik el.Magyarországon az évi középhőmérséklet:Évi középhőmérséklet: 0 - +10°C között van,a nyári hónapokban a hőmérséklet +20- +30 között,télen +10- -10/20fok között van a hőmérséklet. .Adrienn jól bírja a meleget,de amikor megközelíti a hőmérséklet a +30°C-ot,akkor kicsit kidől.Nálunk tél lesz,amikor Brazíliába megy.Amikor M.o-n tél van,Brazíliában nyár.Nálatok forróbb a nyár,mint nálunk.Adrienn a hőmérsékletváltozásra igen érzékeny.Az első napokban ne terheld túl!Legyetek hűvös helyen,és a túrák közben gyakran tartsatok szünetet!


2011. jan. 15. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Hi Alex!


Adrienn travel soon to Brasilia, but I and you know this.

However, you can know: Hungary is in moderate zone and dry continental climate. Brasilia is in tropical zone and savanna climate. In Hungary has Annual mean temperature is zero(0) and ten(10)°C between. On summer months the temperature is twenty(20) and thirty(30) between. On winter the temperature is ten(10) and minus ten or twenty (10- -20)°C. Adrienn likes the summer and warm weather, but when the temperature be thirty(30) °C, then she feels bad. Here( In Hungary) be winter, when she goes to Brasilia. There hotter the summer than home. Adrienn very sensitive to temperature change. You don't burden her on first days. You are going to stay on cold place and when you're going to tour, then you sometimes hold little pause!

2011. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
illetve az utolsó mondatnál sometimes helyett often. az a gyakran. a sometimes a néha. csak a mondat írása kzben elfelejtettem h neked a gyakran szó kell..
2011. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. jan. 16. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!