Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy hogy vannak az érettségi tantárgyak?

Figyelt kérdés
A 4 kötelező mellé hányat kell választani, és miből lehet? Miből kell emeltet tenni?

2015. júl. 21. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2-t kell még választani egy nyelv, és egy, amilyet szeretnél. :)

Emeltet szerintem abból, amiből az általad kiválasztott felsőbboktatási intézmény kér.(de ez nem biztos, csak,szerintem.:) )

2015. júl. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Különböztessük meg a felvételi tantárgyakat az érettségi tárgyaktól.


Felvételi tantárgyakból a magyar (irodalom + nyelvtan), matek, töri hármashoz (négyeshez) kell egy idegen nyelvet és egy természettudományos tárgyat választani. Ezek fognak számítani az egyik fajta felvételi pontszámításnál (2 féle van).


Érettségiből pedig szintén magyar, matek töri a három alaptárgy, emellé kell egy idegen nyelvet választani, és legalább egy szabadon választhatót. Ezen felül még választhatsz további tárgyakat, ha szeretnél. Ezekből fogsz érettségit tenni. Emelt érettségit jelenleg még nem KELL tenni semmiből, elméletileg, viszont az egyetemi szak ahova jelentkeznél lehet, hogy megkövetel valamilyen tárgyat emelt szinten. Persze ha nem is kérnek emeltet, még megérheti mégis tenni, mivel az +50 pontot jelenthet a felvételinél. A felvételi jelentkezésnél úgy történik az érettségik beszámítása, hogy a szakhoz kiírt tantárgyakból (esetleges kritériumok alapján) kiválasztanak kettőt az érettségi tárgyaid közül, és azok alapján (is) fogják kiszámítani a pontjaidat. Automatikusan azt a két tárgyat választják ki, amelyekkel a legtöbb pontot szereznéd az adott szakra.


Mint mondtam, két számítási mód létezik, az egyik a tanulmányi pontjaidat (ez a kiválasztott 5 tantárgyad utolsó 2 év végi jegyének összege, szorozva kettővel) veszi alapul (ez eddig 100 pont), ehhez hozzáadja az érettségi eredményeid százalékos átlagát (ez további 100), majd a két kiválasztott felvételi tárgy százalékos érettségi eredményét hozzáadja (ez még 200). Így jön ki a 400 pont, és erre jöhet még 100 többletpont, emelt érettségiért, nyelvvizsgáért, miegyébért.


A másik számítási mód (ami egyébként a gyakoribb szokott lenni) szimplán veszi a 2 felvételi érettségi tárgyad százalékos eredményét (200), és szorozza kettővel (400). És erre is ugyanúgy jönnek még a többletpontok.

2015. júl. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Így már értem köszönöm.:)
2015. júl. 21. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!