Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hegesztő vagy CNC szak lenne...

Hegesztő vagy CNC szak lenne jobb választás? Melyik a keresettebb szakma Magyaro-on?

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenféleképpen hegesztő!megfizetik úgy mint a cnc-t,talán még jobban is keresik,nem kell századozni,és ha már van egy pár év tapasztalatod,egy jó kis aparáttal, még otthon is tudsz maszekolni, fusizni.-egy öreg cnc-s
2015. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hegesztő!Én minősített Awi hegesztő vagyok jó kis szakma ez persze kinek mi jön be..Kezdőként sikerült egy jó céghez kerülnöm 180-250 körül kerestem persze ezért meg is kellet keményen dolgozni..túlóra,hétvége.De valamit valamiért..Pár év tapasztalat és lehet menni külföldre ennek a pénznek a sokszorosáért.
2015. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 25. 08:56
 4/10 goaus ***** válasza:
100%
CNC! Lassan Dunát lehet rekeszteni a hegesztőkkel, plusz a CNC kevésbé ártalmas az egészségre, fizikailag sokkal könnyebb, és sokkal jobban megfizetik már most, a jövőben meg méginkább mert minden kelet európai országban tömegesen képzik a hegesztőket most már.
2015. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

CNC kevésbé ártalmas az egészségre, fizikailag sokkal könnyebb, -ja akkor ha nem szerszámváltós gépre kerűlsz emelgesd 12 órán keresztűl az ISO 50 befogós szerszámokat!

kevésbé ártalmas? lélegezd egész nap az emulzió gőzét!-egyes voltam

2015. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a sorrend a kérdés. Akkor meg már a neked könnyebb a jobb. Ha jó kezed van és/vagy képes és hajlandó vagy kitartóan gyakorolni a bizonyítottan helyes technikákat, akkor hegesztő. Ha lexikális ismereteket könnyen megjegyzel kb örökre ÉS a műszaki rajz is jól fog menni, akkor CNC. Mindkettő jó, egyik nem zárja ki a másikat.


Ha mindkettő lehetne első, akkor csak hallgass a szívedre: komoly fémgőz és direkt alkotás, vagy instrukciók és koordinátageometria? :D

2015. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szívemhez a hegesztés áll közelebb, már kiskorom óta hegesztek bevontelektródás trafóval, van anyagismeretem is. A CNC pedig úgy jött szóba, hogy a matek és emelt infó érettségim jól sikerült és bácsikám (aki már 24éve CNC-s) mondta nekem, hogy ha szeretném ő tudna engem tanítani és a szakmát is gyorsan megszerezhetném.

Azért szeretnék olyan szakmát választani, amiben jó vagyok és szeretem is, mert már volt olyan munkahelyem, ahol egy hónapot alig bírtam ki...

2015. júl. 26. 12:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi!
2015. júl. 26. 12:09
 9/10 goaus ***** válasza:
Jól gondolkozol, és jó hogy leírtad ezt. Ha a szívedhez a hegesztés áll közelebb, próbáltad is és szereted is, akkor azt mondom csináld azt.:) Bevont mellé awit tanuld ki, csinálj egy awi-bevont kombó cső minősítést, azzal elkelsz, külföldön jól meg is fizetik. Lassan lehet Mo-on is, bár abban annyira nem hiszek. De azt tedd amit a szived diktál.:)
2015. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
és még a lézer hegesztést is megtanulhatod,annak hangja sincs
2015. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!