Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom hogy milyen szakra...

Nem tudom hogy milyen szakra menjek/milyen szakmát válasszak. Ti hogy döntöttétek el, hogy mik lesztek?

Figyelt kérdés

Lassan 18 éves vagyok és fogalmam sincs, hogy mit akarok csinálni. Humán beállítottságú vagyok. Szerintem értek az emberekhez, vagyis az ismerőseim problémáit átérzem és átlátom, jól megy az ok-okozati elemzése. A fegyverek is érdekelnek, néha kijárunk célba lőni, egész jól megy. Ha csapatmunkáról van szó és látom hogy senki se boldogul, szeretem irányítás alá venni a dolgokat. Szakácskodni is szeretek, de nem tudom hogy menne-e a konyhatempó más irányítása alatt, én lassúbb típus vagyok. Néha maximalista vagyok, de csak ha tényleg odaállok valamihez, másképp lusta vagyok. Sokat szoktam ülni a gép előtt, de a testalkatom közepes felett van, mert hetente párszor gyúrok. Utoljára még annyit, hogy magas a tűrőkepésségem és nem riadok vissza a kihívó/undorító dolgoktól, nem szoktam félni, és a türelmem is nagy.

Köszönöm ha elolvastad idáig és elnézést a regényért.



2015. márc. 28. 20:38
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem kiindulásnak próbáld meg a első kérdésedre (szak vs szakma) megkeresni a választ. Egyetem/fősuli játszhat-e, vagyis szeretnél még éveken keresztül tanulni és lediplomázni? Egyáltalán, esélyesnek látod, hogy bekerülnél egyetemre és el tudnád végezni?
2015. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem menne az egyetem és a bejutás. Azért szeretném már most eldönteni a szakmát, hogy tudjam hogy mit kell megnyomjak igazán hogy bejussak. Nem csak becsúszni akarok egy akármilyen diplomagyárba, hanem rendesen egy normális egyetemre.
2015. márc. 28. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Toltsd ki a tesztet. Mar a teszt soran felvet egy csomo kerdest, amin erdemes elgondolkodnod. De legyel magaddal oszinte, ugy nincs ertelme kitolteni. Szentirasnak nem kell venni nyilvan, de jo kiindulasi alap.

2015. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
18 éves korodig ingyenes a pályaválasztási tanácsadás, szerintem ott próbáld meg, biztos tudnak segíteni, de szerintem csináld azt amit a legjobban szeretnél csinálni ha a pénz nem számítana, mert így jól, és ambíciózusan fogod csinálni, előléptetések magasabb fizetések...és így tovább
2016. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!