Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvileg felvettek a Nyíregyház...

Elvileg felvettek a Nyíregyházi főiskolára, de nem tudom, hogy támogatott szakra-e (FNA)?

Figyelt kérdés
Semmilyen formában nem kaptam értesítést a felvételről, de a ponthatárt átléptem, akkor most felvettek vagy sem és támogatott szakra vagy sem, ez fontos, mert ha fizetős sajnos nem tudok menni, mert azt nem engedhetem meg magamnak? Ez van írva a felvin: [link]

2015. júl. 25. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Felvettek, ha átlépted a ponthatárt. Felsőoktatási szakképzés sikerült.
2015. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mivel csak támogatott szakot jelöltél meg, hogyan kerültél volna be fizetősre?

Ilyen most már max. akkor fordulhat elő veled, ha gyenge jegyeid lesznek első év után, ezt pedig könnyen elkerülheted. ;)

2015. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]


Nem költségtérítésesre vettek fel, hanem államira.

2015. júl. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És ez konkrétan mit jelent, hogy önköltségemet átvállalják? A kolit és az étkeztetést fizetik? Erre nem lenne szükségem mivel bejárós lennék. Esetleg a féléves tandíjat vállalják át? Azt olvastam az előbbi linken, hogy az ösztöndíjért cserébe vállalom, hogy oklevelet szerzek. Mi van, ha ez nem sikerül, vissza kell fizetnem? Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy kell-e fizetnem a tandíjat az én esetemben?
2015. júl. 25. 01:27
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
vérzik a szívem az oktatásért...
2015. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jajj. Oké, nem mindenki lehet képben mindennel, de te felsőoktatásba jelentkeztél, illett volna utánanézned a dolgoknak, ha már ennyire nem tiszta. Az, hogy államilag támogatott szakon vagy azt jelenti, hogy nem kell fizetned a tanulásért/a félévért. Az összes többi a te dolgod. Az állam nem fog téged etetni, ruházni, csak mert elérted a ponthatárt. A suliért nem kell fizetned és ennyi.
2015. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Abszolút nem tudok semmit a felsőoktatásról, időm sem volt utánanéznem, mert mindent az utolsó pillanatban intéztem el, a jelentkezési díj egy részét is úgy kellett összekolduljam mert nem készültem rá, a szakot is a tanárok és osztálytársak tanácsára választottam.
2015. júl. 25. 11:17
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
nehéz sorsod lesz az egyetemen...
2015. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ennyire nem vagy kepben, segitek: nem leszel foiskolas, nem a foiskolara vettek fel, hanem a foiskolan tartott felsofoku OKJ tanfolyamra. Diplomat se kapsz majd csak egy bizit.
2015. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Van még lehetőségem szakmát tanulni ott ahol eddig jártam középsuliba. Ez jobban megérné? Oké, hogy a főiskolán felsőfokút tanulnék, de nem lehet, hogy könnyen kiesnék, mert túl nehéz vagy ezek csak rémhírek (az érettségi us nehéznek volt beállitva és mégsem sikerült rosszul)?
2015. júl. 25. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!