Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az érettségire...

Hogyan lehet az érettségire "maximálisan" felkészülni, hogy lehet mindenből 4 év anyagát tudni, hogy lehet úgy tanulni, hogy nem felejtem el?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz az utolsó évem, most elkezdtem ismételni.. Töriből a komplett első éves anyagból konkrétan semmi sem maradt meg, nagy mázlim, hogy a magyar törit szeretem, és a nagyja megmarad, de a honfoglalásig kb. semmi. Azt meg a fenének se értem, hogy írják páran, hogy ó, én nem tanultam semmit, és írtam 90%-ost. Az ilyentől a falnak bírnék menni..

Én úgy kalkuláltam, hogy nyáron töriből és bioszból mindent újra átveszek, suli közben pedig majd ismétlek, és átveszem a matekot is, meg közbe nyelvtanárhoz is járok, egyedül a magyarral fogok kevésbé foglalkozni.

Mégis hogyan lehetne eredményesebben tanulni? Mert ez az elolvasom 2x és felmondogatom dolog nem jött be hosszútávon..


2015. júl. 25. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Néztem az idei tételeket, már nem az évszámok magolását erőltetik:

[link]

2015. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A töri forrás alapú. Minden feladathoz kapsz forrást, amiből sokkal, sokkal könyebben rájösz a válaszra. Egy büdös szót nem tanultam rá, 80% lett, ami nekem jó mert sosem érdekelt a töri. Még szóbelin is kapsz forrást, arra sem erőltettem meg magam. Tehát ne szóról szóra tanulj, tanuld meg, hogyan használd ezeket a forrásokat.


Magyarból is, tanulni csak a szóbelire fogsz. Az első felét lehet gyakorolni, megcsinálsz pár szövegértéses feladatlapot, megírhatsz pár fogalmazást, de kb. ennyi. Szóbelin meg ki lesz adva, hogy konkrétan mit kell megtanulni.


Matekból ajánlom az Egységes érettségi feladatgyűjetmény 2-t ( [link] a végén van egy pár feladatsor, ha azokat megcsinálod akkor nagyon jó vagy. Vegyesen minden féle feladat.


Angolból/idegen nyelvből is fosni kell az érettségi feladatokat. Feltételezem, hogy vagy olyan szinten, hogy egy elfogadható eredménnyel ezeket kitöltsd. Levelet legjobb lenne, ha tanár javítaná ki, ha látod a hibáidat, akkor azon lehet dolgozni.


Bioszról nem tudok nyilatkozni.

2015. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha már vannak előre kidolgozott tételeid, akkor azokat olvasgasd. Nekünk például rendes volt a töritanárunk, és már 11.-től kezdve az érettségi szóbeli tételekből írtunk/feleltünk, de ha ti nem vagytok ilyen szerencsések, akkor nézz utána, hogy milyen tételek szoktak lenni, és elkezdheted kidolgozni.


Aztán az is nagy segítség, ha megoldod az előző évi érettségi feladatsorokat, mert akkor látod, hogy milyenek a típusfeladatok, meg rájössz, hogy annyira nem is nehéz. Nálunk a matek érettségi lett nagyon rossz sokaknak, szóval, ha az kevésbé megy, akkor minél hamarabb kezdj el jó sokat gyakorolni.


A biosz gondolom választott tárgyad, arra is kezd el időben kidolgozni a tételeket, mert fakton általában már nem jut rá idő.


Nekem a nyelvi érettségivel szerencsém volt, mert előrehozottan csináltam meg, de gondolom, te közepezni fogsz, vagy nem tudom. Ha esetleg emeltezni készülsz, akkor tudsz menni ősszel is érettségizni belőle.


Szerintem tényleg nem vészes az érettségi, a szóbelivel is sokat tudsz javítani, meg ha 4 évig tanulgattál, akkor nem lesz az rossz. Mondjuk a 90%-hoz azért nem árt, ha nagyjából minden témakörrel tisztában vagy. :D

2015. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
A töri írásbelit ha nem tudsz semmit is megcsinálod 50-60%-ra mert a források annyit segítenek. Szóval arra nem kell annyit tanulni mint mondjuk egy matekra. Magyar írásbelire egy szót nem kell tanulni mert ott csak értelmezned kell a dolgokat és logikusan válaszolni. Talán annyit kell megtanulni rá hogy hogyan kell elemezni. A többire viszont elég sokat kéne tanulni hogy biztosan tudd őket. Én részben azért voltam hülye mert halasztgattam hogy majd ráér később tanulni és utolsó pillanatban tanultam csak. Nem lett olyan rossz de jobb is lehetett volna azért. Szóval szerintem annyit csinálj hogy időben kezdj el tanulni, legkésőbb február körül, mert akkor még kényelmesen tanulhatsz rá és nem kell napi 5 tételt kidolgoznod és bemagolnod. :)
2015. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Az eredeti kérdésre a válasz: sehogy, és semmi szükség nincs is rá.
2015. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Puskázással.


"Egy büdös szót nem tanultam rá, 80% lett"


Meg a nagy bü.... lóf....!

2015. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert neked nem sikerült puskázás nélkül a 80%, még tanulás mellett se, attól még másnak mehet.
2015. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!