Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tankönyvből, milyen...

Milyen tankönyvből, milyen módon lehet egyedül felkészülni Emelt Fizika érettségire?

Figyelt kérdés
A 2016os érettségi időszakban szeretnék tenni emelt fizika érettségit. 2éve érettségiztem de a céljaim módosultak és a Nyíregyházi Főiskolára akarok menni de oda szükségem lesz a fizika érettségire. Tehát van majdnem 1évem felkészülni, az alaptudást egyedül szeretném felvenni és csak az érettségi előtt szeretnék csak tanárhoz járni hogy felkészítsen. Milyen könyvet, módszert javasoltok? köszi

2015. jún. 26. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 4 év alatt folyamatosan készültem rá, versenyere jártam ami sokat segített. Magamtól tanulgattam az internetről mindenhonnan, feladatokat oldottam például a Moór Ágnes Középiskolai Fizikapéldatárból, iskolai szinten pedig a Mozaik kiadó könyveit használtuk...érettségi előtt a legnagyobb hasznát a Fizika 11-12 mozaikos könyvnek vettem amibe össze van foglalva minden.

Na most ha tök 0-ról indulsz akkor ELVILEG simán fel lehet készülni emeltre 1 év alatt akár mozaikos könyvből, netről meg mittomén (neten fenn a követelményrendszer azt érdemes lehet követni)...DE tapasztalataim szerint 0-ról indulva nem lesz túl eredményes az emelted hacsak nem veszed tényleg nagyon komolyan és tényleg hatékonyan készülsz.

Tanár pedig mindenképp érdemes akár egész évre, mert azt írod h az alaptudásod sincs meg akkor azt nagyon nehéz lesz felvenni..éppen, hogy az alapokhoz kell a tanár aztán majd a pluszzokat már magadtól kell hozzátenni.

2015. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tatyesz ***** válasza:
Baranyi Károly: A fizikai gondolkodás iskolája [link]
2015. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdőknek borzalmas a Baranyi könyv...rettentő egyszerű dolgokat rohadt furcsán és érthetetlenül ír le sokszor.
2015. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieket, nem teljesen 0ról, tanultam középiskolába csak 2-3éve
2015. jún. 28. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!