Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett milyen munkát...

Rágodzsumi kérdése:

Egyetem mellett milyen munkát tudnék szerintetek végezni, hogy azért készülni is tudjak az órákra?

Figyelt kérdés
2015. júniusában végeztem el a 3 éves ápoló OKJ képzést, és most Szeptembertől SOTE ápoló hallgató leszek. Tekintettel arra, hogy OKJ-s végzettségem már van, szeretnék egészségügyben dolgozni, lehetőleg úgy, hogy a tanulmányaimra is legyen időm:-/ Gondoltam már az Országos Vérellátó Szolgálatra vérvételes ápolóként, de mikor bementem érdeklődni, azt mondták, hogy ennyi szabadidőt egyetem mellé sajnos nem tudnának biztosítani :-/ Tudom nem könnyű manapság ilyet találni, de tud esetleg valaki olyan rugalmas egészségügyi munkahelyet ahol ezt be lehetne vállalni? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. júl. 25. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem először csináld végig az első félévet munka nélkül. Látni fogod, hogy pontosan mire mennyi időt kell szánnod és mennyi időd marad.
2015. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, viszont úgy néz ki, hogy a közeljövőben költöznék külön, csak rezsit kéne fizetnem, és arra jól jönne egyetem mellett a pénz :)
2015. júl. 25. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
kérdezd meg a kórházban nincs-e valahol fél vagy negyed állás. Nálunk sok ápoló hallgató így dolgozik.
2015. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nyilván gondoltam, hogy a pénz miatt mennél elsősorban dolgozni (a plusz pénz senkinek se jön rosszul:D), de sokan ebbe a hibába esnek bele és potyognak is ki az egyetemről. Érdemes biztosra menni. Ráadásul elég ritka az olyan szak, ahol már az első félévben lehet úgy munkát vállalni, hogy a szükséges órákon/gyakorlatokon és részt tudj venni (odafigyeléssel), hiszen ilyenkor mennek az alapozó tárgyak. Ha ott gubanc lesz, akkor borul az egész.
2015. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hmhm mondjuk igaz, igazából csak azért mernék belevágni egy flexibilisebb melóba egyetem mellett, mert azért nem lenne teljesen idegen az anyag, hiszen már tanultam, csak itt most kicsit bővebb lenne a számon kért anyag :)
2015. júl. 25. 14:48
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Én éjszakai vagonrakásból tartottam el magam, de az még az átkosban volt. Maszekoknál próbálkozz. Sírköves, autófényező, stb. Alja munka, és nem fizetnek meg, de egyebet nem nagyon találsz.
2015. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Ja, bocs, most látom csak, valószínűleg lány vagy. Akkor nincs tippem. Annak idején az évfolyamomban volt 4 lány, aki a legősibb mesterséggel kerestek pénzt, de gondolom, ez felejtős.
2015. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindig az első megérzés a jó, én vagyok a 100-ból az 1 kivétel, fiú vagyok :) Köszi a tippet, de valami szakmait lenne jó csinálni, hiszen ápoló végzettségem már van, pusztán a nappali egyetem miatt lenne kevesebb időm :-/ aztán persze ha nagyon nincs más, nyilván szakmán kívül is körülnézek, de gondoltam hátha van olyan ápoló, aki az én cipőmben jár/t és van valami jó ötlete :)
2015. júl. 26. 09:30
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sok mindent megtanultal mar de azert az egyetemi anyagot ossze sem lehet vetni az okjval, arrol nem is beszelve, hogy az okj inkabb a gyakorlatra megy ra. Elsoben sok az alapozo targy ahogy azt mar elottem is irtak es kesobb is rengeteg az elmelet. En is inkabb azt ajanlom, hogy az elso felevedenfeleveden legyel tul munka nelkul es ha ugy erzed akkor kezd meld el a 2.felevtol.
2015. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! :)
2015. júl. 27. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!