Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csupa kettes érettségivel...

Csupa kettes érettségivel felvennének valahová továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Soha nem ment a tanulás, hiába olvastam el mindent 20-szor, semmi nem ragadt meg, ami érdekes, mert ha könyvet olvastam a saját szórakoztatásomra, abból mindent megjegyeztem. A mai világban meg ugye diploma nélkül esélyed sincs semmire.

2015. júl. 27. 23:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%

És gondolod full kettessel majd elvégzed az egyetemet?


Nem tudsz tanulni, ami elég gáz. Én is sokáig el tudtam lébecolni, hogy csak azt tanultam meg ami érdekelt, pontosabban mondva az maradt meg az óráról.


Egyébként esélytelen a full kettes... Senki nem ír ilyet. Aki mégis, az minimum matekból egészen biztosan megbukik. Ebből gondolom, hogy még nincs meg az érettségi, és májusig még gyakorlatilag bármi lehet belőle.

2015. júl. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugye a kettes az lehet 25% is, meg 39%-is, de feltételezve a legjobbat, 39%. Ez mondjuk egy duplázással (plusz pont nélkül) 156 pont. Az semmire nem elég, mert 280 pont a minimum (kivéve felsőoktatási szakképzés, de az nem is diplomát ad).


Persze, a pontszámítás bonyolultabb, de azért alapvetően, ha tényleg mindenből kettesed van, még abból is, amiből elvileg jobb vagy, akkor nem érdemes erőltetni. Már csak azért sem, mert esélyes, hogy ki is buknál ilyen gyenge alapokkal.


"A mai világban meg ugye diploma nélkül esélyed sincs semmire."

Ez nem igaz, kicsit inkább tévképzet is. Az biztos, hogy a tudás nélküli, WC papírnak használható diploma sem ér többet.

2015. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Tactical ***** válasza:
100%

Egyetemre, főiskolára 280, jövőre pedig 300 pont lesz az alsó határ. 2-es érettségivel felejtős.

Ismétlő érettségit kell csinálnod, de ha nagyon nem megy, akkor nyelvvizsga vagy valami egyéb plusz pont kell.

2015. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Esélytelen, hogy kettesnél jobbat kapjak, mert tényleg semmi nem ragad meg. Amit meg megtalnulok 2 nap múlva el is felejtem.
2015. júl. 27. 23:50
 5/29 A kérdező kommentje:
De már megvan. Egy hármasom lett, a többi kettes.
2015. júl. 27. 23:51
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mehetsz továbbtanulni. Egyébként is rögtön kibuknál.
2015. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem vagy felsőoktatásba való. Ezt nem sértésből mondom, nem kell mindenkinek oda mennie. Abban meg nem érdemes reménykedni, hogy az érettségivel túl vagy a nehezén, aztán már vágják hozzád a diplomát is. Azért is meg kell szenvedni, tanulással.
2015. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A japanológia mindig is érdekelt, azt szívesen tanulnám, de akkor ezek szerint esélytelen.
2015. júl. 28. 00:00
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Akkor mehetsz techikumra, azt szoktak indítani a középiskolák, oda nem igazán van ilyen előfeltétel. Ha lány vagy valami közgazdaság aminek van értelme, ha fiú akkor meg gépgyártás technológus. Oda általában úgyis mindig sok hülyegyerek megy úgy értve, hogy a tipikus mindig rosszalkodik beszólogat fajta. Azzal lehet valamit kezdeni az életben.
2015. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen bármilyen szakon (komm-médiát meg a hasonlókat kivéve) hetente kell annyit tanulni mint az érettségire összesen, úgyhogy esélytelen, ha felvesznek akkor is.
2015. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!