Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Korrepetáláshoz kell tanári...

Korrepetáláshoz kell tanári végzettség?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és nem tanári pályára megyek, viszont szeretem a gyerekeket.

Szívesen korrepetálnék általános, de akár középiskolás gyerekeket matekból, de nem tudom hogy mondjuk egy szülő hogy állna hozzá egy ilyenhez, hogy nem egy tanár hanem egy 19 éves egyetemista foglalkozik ga gyerekével.

Ha mégis lehet ilyet, akkor hogy találhatnék erre jelentkezőt?


2015. júl. 28. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Korrepetálhatsz, ha a szülő úgy dönt, hogy nem bánja, ha nem vagy szakember, és nem is annak tanulsz. Emellett saját etikai felelősséged, mennyire vagy felkészült arra/abból a témából - esetleg annak módszertanából-, amit tanítanál.

Első körben ismerősök, vagy azok szomszédainak gyerekei között lenne érdemes először körülnézni. Ismerőseidnek mondd el ez irányú terveidet, és kérd meg, ajánljanak be téged ha van tudomásuk olyanról, aki korrepetitort keres.


Annyit javasolnék, hogy szerintem ne tanulási problémás gyerekekkel kezd a magántanárkodást. Az ő esetükben a rutinos pedagógusok is nehezebben boldogulhatnak, és inkább szakemberi segítségre lenne szükségük az otthoni gyakorlásokhoz is.

De egy normál képességű gyerekkel simán megpróbálkozhatsz, főleg, ha inkább csak házi feladat íráshoz, szinten tartáshoz, gyakorláshoz keresnek házitanítót.

2015. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!