Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy másik iskolaszövetkezetnél...

Egy másik iskolaszövetkezetnél szeretnék dolgozni, de találtam valami érdekeset a munkaszerződésben. Szerintetek mit jelent?

Figyelt kérdés

Beléptem egy diákszövetkezethez, de most kiderült, hogy nem tudnak nekem jelenleg munkát adni, de nagyon kéne a nyárra. Azon gondolkozom, hogy belépek egy másikhoz is és ott vállalok munkát, de a következő sort találtam a szövetkezettel kötött szerződésben:


"A Munkavállaló jelen szerződés hatálya alatt és az azt követő 6 hónapig csak a Munkáltató előzetes írásbeli hozzájárulásával létesíthet munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt, vagy vállalkozási jogviszonyt a Harmadik Személynél."


Ez azt jelentené, hogy máshol nem vállalhatok munkát 6 hónapig, csak itt?!



2015. júl. 28. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak arra vonatkozik, hogy ha az adott diákszövetkezeten keresztül találsz egy céget, akkor nem állapodhattok meg csak ti ketten úgy, hogy kihagyjátok a szövetkezetet.

De ez csak feltételezés, mivel nem tilthatják meg, hogy máshová is beiratkozz. Nyugodtan keress másikat is, nem üti egymást!

2015. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A "Harmadik Személy" konkrét céget jelent, nyilván a szerződés elején tisztázva van, hogy ki értenek alatta, de nyilvánvaló, hogy a megbízót, akinek valójában dolgozol. Vagyis közvetlenül vele nem szerződhetsz.


Persze kíváncsi lennék, hogy mennyire jogos a szerződés lejártát követően kikötéseket tenni, szerintem semennyire. Mindenesetre etikusnak semmiképp nem mondanám. Meg ezek a szövetkezetek hirdetik magukról, hogy "a jövődet építed", vagy hasonló. Hát persze, találsz egy normális munkát, de fél évig nem dolgozhatsz ott. Innentől egyértelműen csak a lehúzásra megy az egész.

2015. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!