Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most megyek egyetemre és...

Most megyek egyetemre és nincs facebook-om, nagy hátrányom lesz ebből?

Figyelt kérdés
Nem is tervezem, hogy regisztrálni fogok oda, az a magamutogatás ami ott folyik az nem nekem való :/ Csak félek, hogy így valamilyen információt nem fogok majd megkapni, vagy hogy furcsának fognak tartani.
2015. júl. 29. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik szakon, hogy működik, de nálunk (BME) az évfolyam csoport igencsak aktív, sokszor tesznek fel emberek jegyzeteket, fontos infókat lehet megtudni. Kisebb csoportos feladatok megoldására külön privát csoportot lehet alakítani, így sokszor nem szükséges, hogy ténylegesen összeüljön egy helyen 4-5 ember.
2015. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a dolgod, hogy regisztralsz es kesz, nem kell magamutogatnod. Akar meg kepet sem kell magadrol feltenni, ismerosoket sem kell gyujtogetni, viszont a szukseges infokat megkapod.


Kabe en is igy csinalom, manapsag sok esetben kenyszer hogy legyen facebook-od, mert sokan magatol ertetodonek veszik es ott terjesztik az informaciot. nekem peldaul az edzesemmel kapcsolatos dolgok jelennek meg csak ott.

2015. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Részben igen.

Nem kell saját névvel regisztrálni, de jó, ha fenn vagy néhány csoportban. És Dropbox is nagyon hasznos!

Ugyanis ezeken az szolgáltatásokon keresztül nagyon sok hasznos információt és tananyagot lehet megszerezni. Ezek működnek és könnyen használhatóak, nem úgy, mint a legtöbb egyetem saját rendszere. Zh infók is előbb voltak fenn fb-n, mint hivatalos helyen. És folyosón eldugott "titkos" pályázatok korszaka is véget ért ezzel, mert egy emberi környezetben az információt nem elrejtik, hanem megosztják. Legalábbis Pannon egyetemen így volt.


Kidolgozott jegyzetek százaihoz jutottam FB miatt hozzá, aminek a tanár nem örült, mert az ő korában ilyen nem volt, mi meg átmentünk a vizsgán, bármit kérdezett, mert volt miből felkészülni.


Kamu névvel is lehetsz fent. Akár regény hősök nevét is használhatod. Így nem kell félni, hogy kikerül a magánéleted a netre, de nem maradsz le semmiről.

2015. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És fontos megemlíteni, hogy a sport körök, kirándulások, kulturális és szórakoztató programok is ott lesznek leginkább megosztva. Korrepetálást is ott hirdetnek. De már a legtöbb albi hirdetést is ott lehet megtalálni.
2015. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is most megyek egyetemre szeptembertől, és még a ponthúzás másnapján bevettek facebookon egy egyetemi csoportba, ahol a felsőbb évesek még aznap ellátottak minden új tagot elegendő információval. Leírták a kolijelentkezés menetét stb illetve mondták, hogyha valakinek kérdése van, megválaszolják. Ez így is van, ha valaki feltesz egy kérdést, már 2 perc múlva jön is rá a válasz.

Szerintem csinálj nyugodtan facebookot, nincs benne semmi magamutogatás. Nem kell megadnod magadról semmi személyes információt (csak a nevedet). Kamunévvel is regisztrálhatsz, de akkor biztos nem vesznek be egy facebook csoportba sem. Olyan embereket jelölsz be ismerősnek, akit szeretnél, nyilván nem kötelező plázacicákat vagy gyúrósokat ismerősnek jelölni, akik nap mint nap teszik fel magukról a képeket.

Én azt mondom, hogy mindenképpen érdemes létrehozni egy facebook-profilt, mert így fontos infókhoz és jegyzetekhez juthatsz hozzá, illetve a csoporttársaiddal is kapcsolatot tudsz tartani, esetleg segítséget is kérhetsz tőlük.

2015. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kamu név. Zárt csoporthoz csatlakozol, csak ők látják, amit írsz, ha írsz. A reg nem magamutogatás... akár azt is megtilthatod, hogy bárki ismerősnek jelöljön.
2015. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hátrányod lesz belőle, mert a legtöbb információt a facebookos csoportból lehet megtudni.
2015. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én esti gimibe járok, így egyetemi szinten nem vagyok jártas. De ott is facen zajlik minden. Olyannyira hogy volt hogy készülődtem hogy indulok suliba és akkor csipogott a telefon hogy írtak a sulis csoportba. Konkrétan az iskolatitkár facen értesítette a tanulókat hogy elmarad a tanítás, órák kezdése előtt 1 órával. Ha nincs face simán bemegyek suliba, mert nem tudtam volna róla. Szóval hasznos dolog.
2015. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányod lesz. Nekem is azért van fb-m, mert már középiskolában ott zajlott minden,még a leckét és a tanulnivalót is ott kaptuk a tanároktól. Az is jó volt, hogy a problémákat is meg tudtuk ott beszélni, nem kellett várni, hogy hátha valaki megmondja holnap. Sajnos a mai világban ott zajlik minden
2015. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) akkor lehet, hogy mégiscsak regisztrálok.
2015. júl. 29. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!