Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megpróbáljam 3. jára a középfo...

Megpróbáljam 3. jára a középfokú Telc német írásbelit?

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy rengeteget készültem.évek óta tanulom a nyelvet.külön tanárhpz jártam..2.jára is megbuktam.sokan azzal nyugtattak hogy azert mert a telcnél a levelet nagyon keményen pontozzak?! Mit tegyek? Elmenjek 3.jára, mert már begyakorltam ezt a félét,hátha sikerül? vagy válasszak más fajtát? tudtok valamit ajánlani?

Köszi



2015. júl. 29. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Igen, jobb a megszokott. Új vizsga, új feladatok, új vizsgahely.
2015. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
74%
Miért ne?
2015. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a levelen buksz el mindig akkor arra hajts rá mégjobban. Szerintem próbáld meg megint.
2015. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg középfokú a tudásod, akkor mindegy, hogy hol teszed le a viszgát. Lehet az Telc, BME, Ösd, stb. Bár ezt bármelyik nyelvről el lehet mondani.
2015. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ecl:)
2015. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 monstera válasza:
Szerintem érdemes utoljára megpróbálni, és ami miatt sokan elbukják a levelet, az idő rövidsége, illetve levél formai és tartalmi követelménye. Érdemes azt választani, amelyiket legjobban megérted, miről is kell írni, mivel egyből nulla leveled, ha félreérted. A megadott tematikát, és pontokat tartsd be, nem kell bonyolult nyelvtan, elég egyszerűbben fogalmazol,de legye egy-két összetett mondat, mert ezt nézik. Másik, ez biztos, mert nekem egy telces vizsgáztató is mondta, hogy kreativitást is beszámítják, mennyire találod fel magad a levél körülményeiben, lényeg találj ki egy szituációt, értékelik nálam angolból és franciából bejött. Levélformulákat tartsd be és mindig legyen elköszönés és aláírás ,mert ezért több pontot vonnak le. Én mindkét levelet ceruzával írtam, és nem írták át szavakat, mert ilyenekről is írnak.
2015. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!