Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű német érettségi...

Emelt szintű német érettségi nehézségileg megegyezik a középfokú nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
A nyáron tettem le a középfokú ecl nyelvvizsgát német nyelvből 70 százalékos eredménnyel. Szeretnék csinálni egy emelt német érettségit, mivel kell a plusz pont. Sok szót ismerek, kommunikatív vagyok, ezért is választottam az ecl-t. Meg tudnék csinálni egy német emeltszintűt? Várom válaszaitokat. Mit ismételjek át esetleg?

2013. aug. 14. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Nekem felsőfokú nyelvvizsgám van németből (annyira hivatalos német, hogy honosíttatni kell, mivel kint elfogadják, itthon meg nem...), az emeltem mégsem sikerült annyira jól (77% lett). Ennek az az oka, hogy azt hittem, a felsőfokú tudásom elég lesz az emelthez, mivel az középfokú szintjének felel meg - hát tévedtem. Az a baj az érettségivel, hogy nagyon más irányból közelíti meg a "tudás" felmérését, mint egy nyelvvizsga. Ezért javaslom, nagyon készülj rá, érettségi központúan tanulj, csináld meg az eddigi évek emeltjeit stb., mert egyáltalán nem ad hiteles képet arról, hogy tudod-e az adott nyelvet, teljesen mást kér számon. Sok sikert!
2013. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
A magnó van olyan nehéz, mint felsőfokon.
2013. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán inkább a középfokú és a felsőfokú nyelvvizsga szintje között van az emelt érettségi szintje.

Persze hogy meg fogod tudni csinálni.

2013. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
legalább 50 százalékosnak kell lennie ahhoz, hogy a felvételinél megkapjam az 50 pontot utána. Amúgy meg ebből a magyar érettségi rendszerből alig lehet kimenni.
2013. aug. 14. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy alig lehet kimenni? Szerintem elég logikus.

De azt ne felejtsd el, hogy nem biztos, hogy be fogják számolni az emeltedet és a nyelvvizsgádat is.

2013. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi akkor ez alatt azt értsem, hogy jön egy törvényrendelet, hogy nem számolják be és ennyi? Vagy arra érted, hogy ez egyetemenként eltér?
2013. aug. 14. 20:43
 7/10 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsgát azt meg minden esetben többletpont, azaz 28 pontot ért idén.
2013. aug. 14. 20:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra a szakra, ahova akarsz menni, tudod vinni az idegen nyelvet, akkor a nyelvvizsgáért nem fog járni pont, ha már az emeltért megkapod az 50-et.
2013. aug. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na hát akkor nem nagyon reménykedeg ilyen corvinusos felvételikben, 449-pontot marketingen nemigen érnél el, ha kevesebb lenne egy kicsit akkor sem.
2013. aug. 14. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, szóval nem mindig kapod meg érte a pluszpontokat. Mindig úgy fogják beleszámítani, ahogy neked a kedvezőbb.

Nekem volt egy francia középfokúm, egy angol középfokúm, egy magyar és egy francia emeltem. Beszámították a magyar emeltet (mert felvételi követelmény volt) és a francia emelthez járó felsőfokú nyelvvizsgámat (mielőtt valaki belém kötne, felsőfokút kaptam, mert kéttanos voltam) és így 90 pluszpontot vittem. (:

2013. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!