Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégis mennyire kemény az orvosi?

Mégis mennyire kemény az orvosi?

Figyelt kérdés

Itt közvetlen nem arra gondolok mennyit kell tanulni hanem hogy milyen gyakorlati szempontból az első 3 év?

15/L



2015. júl. 29. 19:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék bekerülni az orvosira hiszen az orvosok a társadalom leghasznosabb tagjai (szerintem). A pontom biztosan meglenne, egy gimnáziumban kitűnő vagyok és van nyelvvizsgám is. De a vért nem igazán bírom, elájultam amikor az egészségügyi tanfolyamon róla volt szó. Szerintetek van esélyem?
2015. júl. 29. 19:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak attól elájultál, hogy szó volt a vérről, akkor felejtős.

Igazából a vér a legkevésbé undorító dolog, amivel találkoztam orvosis éveim alatt (mondjuk én nem is voltam tőle rosszul).

Ott lesznek anatómián a formalinban ázott testrészek/emberek. Akkor az igazi, amikor már egy 20 éves preparátum szanaszét van cincálva. Mondjuk ez önmagában nem visszataszító szerintem.

Első év végén ápolástani gyakorlat, ahol ha szerencsés vagy, lesz részed mindenben. Én nagyon jó helyen voltam, de így sem úsztam meg néhány ágytálazást, pelenkacserélést, mosdatást. Na ez az, amit én totálisan nem bírok, de túléltem

A patológia harmadévben neccesebb. Ott aztán vannak szagok, vér, "kipakolt", darabokra szedett friss hullák. Néha pedig a halottak háttértörténete még megrázóbb, mint a látvány. Van, aki bírja, van aki nagyon nehezen éli túl.

Aztán ott lesznek a műtétek, sebészet gyakorlat, traumatológia... Vér, vér, vér.

Bocs, hogy ilyen részletesen írtam le a fentieket, csak azért tettem, hogy lásd, miről van szó.

Ha esélytelen, hogy meg arátkozz a vérrel, akkor felejtős. Bár szvsz mindent lehet, csak akarni kell.

2015. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja és a felvételinel senkit nem érdekel a nyelvvizsga, de jó hogy megvan persze. biosz, kémia emeltet csinalj, vagy biosz fizika
2015. júl. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!