Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elrontottam az egész életemet...

Elrontottam az egész életemet a továbbtanulással?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben leszek 9.-es egy gyenge gimnáziumban, miközben majdnem színötös bizonyítványokat tudhatok magam mögött. A legrosszabb, hogy én választottam az iskolát...miközben egy erősbe is felvettek volna. Idétlen álmot kergettem, ami ráadásul már teljes mértékben hidegen hagy. A tagozat miatti plusz elfoglaltságok (amikhez már most semmi kedvem) rengeteg időt fognak elrabolni tőlem, ráadásul a nyelvoktatásra sem fektetnek nagy hangsúlyt, illetve amit eddig éveken át tanultam nyelvet, nem tudom ott folytatni. Sajnos a 9. osztályt mindenképp ott kell végigjárnom. Ezek után van bármekkora esély is, hogy 10.-re átvegyenek egy erős gimnáziumba? Még ha jók is a jegyeim, nem fogják kevesebbre tartani azért, mert rossz helyről jöttem?

2015. júl. 31. 16:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A jegyeidet fogják nézni akkor is, nem azt, hogy milyen iskolába jártál.
2015. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ha igazad van, én most imádlak téged, s értelemszerűen ment a zöld kéz.

Csak hallottam már valami különbözetiről...

2015. júl. 31. 17:03
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Különbözetit akkor szoktak iratni, ha tegyük fel te nem tanulsz a suliban bánomisén fizikát, de ahova mennél, ott tanulják, szóval fel kell készülnöd az addig tanult anyagból és megírod ezt a vizsgát.
2015. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen, ha sikeres, akkor átvesznek, ha pedig nem, akkor...
2015. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
#1-re reagálnék! Szakkollégiumokban (ha egyetemre mész továbbtanulni) és munkahelyen (ha egyből mész dolgozni) megnézik, hogy honnan jöttél. Az hogy átiratkozásnál számít-e? Nem. Simán átvesznek, ha jól az ambícióid és egy jó dumát lenyomsz előttük (főleg ha a felvételi pontok alapján is lazán felvettek volna, ha oda jelentkeztél volna).
2015. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös, tudom, de jelen esetben egyértelmű volt, hogy két középiskoláról volt szó.
2015. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
És mért kell mindenképp ott végigjárnod a 9.-et? Sokkal célszerűbb lenne most nyáron átjelentkezni. (Te vagy a dráma tagozatos kérdező?)
2015. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azért kell végigjárnom, mert már meg lettek rendelve a tankönyvek, s nem lenne olcsó kétszer kifizetni úgy, hogy az egyiket még csak látni sem fogom.

És igen, én vagyok, lebuktam.

2015. júl. 31. 19:58
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudok a pénztárcátokban túrkálni, de hacsak nincsen családi csőd, nem lehet szempont húszezer fointnyi könyv, különös tekintettel arra, hogy annak egy részét valószínűleg mindkét iskolában használják.
2015. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre az iskoládban rá lehetne kérdezni, ugyanis gondolom még nem használtad a könyveket - emiatt lehet, hogy visszavásárolják, hiszen ott még kellhet. Ha átmész másik suliba, ott pedig tudnak neked rendelni új tankönyvcsomagot.
2015. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!