Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző a puskázás...

Mennyire jellemző a puskázás főiskolákon, egyetemeken?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy nagyon sokan szoktak puskázni felsőoktatásban. Ez igaz? Ha igaz, akkor mi az oka ennek? Túl sok az anyag? Nem érdekes az anyag? Vagy valami más?

2015. júl. 31. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Igaz. Több oka van. A legfőbb valószínűleg a lustaság. Év közben senki nem tanul egy percet se, vizsgaidőszakban akarja megtanulni az összes tárgyat pár hét elatt. Meg amúgyis sok hülyeséget kell megtanulni. De rendszeres tanulással amúgy bárki fel tudna készülni, nem kell hozzá zseninek lenni.
2015. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog miatt is puskázásra adhatja a fejét aki éppen egyetemen tanul, pl:

-Egyszerűen azért, mert van olyan vizsga, zh ahol lehet

-túl sok az anyag/túl rövid az idő, persze ha előző nap kezdesz el tanulni, ez mindig érvényes :)

-vannak tárgyak amiknek semmi értelme

-attól függetlenül, hogy tanulok egy vizsgára, legalább a telefonomon mindig rajta van az anyag, sosem lehet tudni.

2015. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenhol jellemző, van, ahol kb. lehetetlen is lenne.
2015. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Biztosan szoktak, de elég kemény büntetés jár a lebukásért.
2015. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
ÁÁÁÁ én még olyanról is tudok aki szigorlaton puskázott...
2015. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

sosem értettem a csoporttársaimat, akik tudtak puskázni, és nem buktak le, mert én sosem mertem. Főleg ha cirkálnak közben a phd-hallgatók, de valaki pofátlanul feltette a padra a telóját és keresgélt a Google-ben. A tanári asztalnál ülők meg kiröhögték, nem érdekelte őket.


Én is próbálkoztam vele, de sosem úgy jött ki a lépés, hogy használni tudjam (más tészta, mikor a vizsga alatt 5 percre kimegy a teremből, akkor csak a hülye nem puskázik). Rájöttem, hogy biztonságosabb, ha megtanulom, és nem 1 puskára építek.


Nálunk a puskázások oka főleg a rengeteg és nehéz anyag voltak. Valaki éveken át puskázott úgy, hogy nem bukott le. De ez a ritkább eset. Meg minek jársz egyetemre, ha végigpuskázod, aztán a munkába állásnál meg ott áll kukán?

2015. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!