Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan van ez a 2 magyar...

Hogyan van ez a 2 magyar mondat megfelelően angolul?

Figyelt kérdés

Mi történt volna, ha nem futsz?

What would've happen if you didn't run?


Mi történt volna, ha nem kezdesz el futni?

What would've happen(ed?) if you didn't start to run/running?


Lövésem sincs, hogy amiket leírtam, azok nyelvtanilag hogyan helyesek, megközelítőlegesen fordítottam csak le.


2015. aug. 1. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

What would have happened if you didnt run


ismét happened és vagy to run vagy running, mindkettő helyes

2015. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, még egy kérdés.


Mi történt volna, ha nem kezdesz el futni? (de az illető már abbahagyta a futást, tehát a jelenben nem fut már)


Mi történt volna, ha nem kezdesz el futni? (az illető még mindig fut, és valószínűleg a jövőben is fog)


Hogy van ez a két mondat?

2015. aug. 1. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez 3rd confitional, a kérdést még emésztem, mert nem teljesen értem:D
2015. aug. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő ugyanúgy van angolul, mert evvel azt nem tudjuk kimutatni, hogy még mindig fut e az illető vagy nem. A szövegkörnyezettől, szituációtól függ, hogy melyikként értelmezzük...már ha ez volt a kérdés.
2015. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És inkább running, itt a to run nál jobban hangzik, bár az is helyes nyelvtanilag.
2015. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez volt a kérdés, hogy az angolban van-e különbség aközött, hogy valaki futni kezdett el, és még mindig fut, vagy valaki futni kezdett el, de már nem fut.
2015. aug. 1. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!