Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiai asszisztens...

Pszichológiai asszisztens képzés mennyit számít az egyetemi pszichológia szak felvételi eljárásakor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy ha elvégzem a pszichológiai asszisztens OKJ képzést, akkor az hány pontot ér az egyetemi jelentkezéskor?

Esküszöm, hogy kerestem, de nem találtam. Az egyetemek honlapján kívül fórumokon is nézelődtem, és volt, ahol azt írták, ez tévedés, mert nem is számítják be. Most akkor mi is az igazság?


Nekem jelenleg 406 pontom van, elkezdek egy másik szakot, de levelezőn szeretném a pszichológiát is, mert engem igazából továbbra is csak az érdekel úgy igazán. Ha ez az OKJ nem elég, belehúzok, és megpróbálok minél hamarabb összehozni egy újabb nyelvvizsgát. Csak jó lenne képbe kerülni, hogy mégis mire számítsak.


JA, és még az érdekelne, hogy ahol néztem ezt a pszichológiai asszisztens képzést, kiírta az árát. De én úgy tudtam, az első OKJ képzés 20 év alatt ingyenes. Hogy is van ez?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


19/L


2015. aug. 5. 21:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
+: Most találtam kriminálpszichológiai asszisztens képzést is. Szerintetek ezt is beszámítják (ha beszámítják)?
2015. aug. 5. 21:55
 2/14 anonim ***** válasza:
A felvi pontszámító kalkulátorát megnézve nem lehet pszichológiai asszisztenst kiválasztani a többletpontoknál, szóval úgy sejtem inkább nyelvvizsgáznod kellene.
2015. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

" De én úgy tudtam, az első OKJ képzés 20 év alatt ingyenes. "

Rosszul tudod, akárcsak a legtöbb ember ebben az országban. Nemcsak 20 év alatt ingyenes.


Ennek az okj-nak pedig semmi értelme. Állást leglábbis ne nagyon remélj tőle.

2015. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Semmiben nem fog segíteni téged
2015. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Állást nem várnék tőle, csak reménykedtem, hátha segít egy kicsit kozmetikázni azokat a pontokat...

De ezek szerint nem. :(

Azért köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!

2015. aug. 5. 22:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Csinálj két emelt érettségit.
2015. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van egy emelt magyar érettségim, többet nem szeretnék.

Akkor már inkább egy nyelvvizsga, csak az a gond, hogy túl gyorsan kellene.

2015. aug. 5. 22:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Két emelt +100 pont, míg egy emelt + középfokú nyelvvizsga 78.
2015. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Már van egy emelt érettségim (50 pont) és egy középfokú angol nyelvvizsgám (28 pont). Ez így összesen 78 pont, és ha csinálok egy új nyelvvizsgát, akkor szintén elérem a 100 pontot, ráadásul a későbbiekben is több hasznát veszem.

Szeptembertől kezdek oroszul és olaszul tanulni, nem tudom, mikor érném el belőlük leghamarabb a középfokot. :/

2015. aug. 5. 23:15
 10/14 anonim ***** válasza:
olasszal szerintem gyorsabban tudnál haladni
2015. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!