Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy egyenlő szárú háromszög...

Egy egyenlő szárú háromszög alapja 5 cm, a szárak szöge 30 fok. Forgassa el a háromszöget a magasságpontjakörül +120 fokkal! Valaki segíteni? (A háromszög szerkesztése megvan, a szakasz A és B pontjaira 75-75 fokot megszerkesztem, de tovább nem megy)

Figyelt kérdés
Ha esetleg a szerkesztést valaki meg tudná mutatni virtuálisan, megköszönném

2015. aug. 9. 20:57
 1/2 A kérdező kommentje:
ezt sikerült kihoznom, de nem vagyok benne biztos, hogy jó-e: [link]
2015. aug. 9. 21:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem a B csúcs körül kell forgatni, hanem a háromszög magasságpontja körül (amit viszont előbb meg kell szerkeszteni), és, ha jól látom, akkor csak 60°-kal forgattál el (vagy 120°-kal, de akkor a rossz irányba, de én az előbbire tippelek).


Leírom lépésről-lépésre, hogy mi kell:


1: Megszerkeszted a háromszöget (ez megvan).

2: Megszerkeszted az alaphoz tartozó magasságot (és nem behúzod hasraütésszerűen, mint ahogyan csináltad).

3: Megszerkeszted az egyik szárhoz tartozó magasságot; a két magasság metszéspontja lesz a magasságpont, ami körül forgatnunk kell.


Szárhoz tartozó magasság megszerkesztése: legyen az alap egyik csúcsa A, ekkor az a oldalhoz tartozó magasságot szerkesztjük meg:


1) Hosszabbítsd meg az a oldalt.

2) Az A csúcsból |AB|-nál hosszabb sugárral körzőzz, hogy elmetszd az a oldal egyenesét.

3) A két metszéspont által meghatározott szakasz felező merőlegesét szerkeszd meg. Ez és az alaphoz tartozó magasság metszéspontja lesz a magasságpont (M), ami körül forgatunk.


4: Elforgatod az A, B és C pontokat M körül 120°-kal; mivel +120° van, ezért az óramutató járásával ellentétesen kell forgatni.


Remélem, ennyiből sikerül. Ha ezután sem megy, akkor kérdezz még.

2015. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!