Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gólyatábor szervezők a...

A gólyatábor szervezők a Facebookon naponta készítenek arról posztot, hogy nem fogsz tudni beilleszkedni, nem fogsz boldogulni akkor, ha nem mész el gólyatáborba. Tényleg ennyire szinte kötelező lenne a gólyatábor?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretnék menni, ismerem magam, és nem feltétlen érezném jól magam a több liter alkohol és az ordibáló tömeg és zene társaságában, mindezt több, mint 30ezer forintért. Viszont egy kicsit aggódom, hogy tényleg nem tudok esetleg barátokra vagy legalább tanulótársakra szert tenni csak azért, mert kihagynám ezt a néhány napot. Tudom, hogy mindenki azt fogja mondani, hogy ez nem így van, vagy pedig azt, hogy ezt pontosan így van, elsősorban olyan emberek véleménye érdekelne, akik szintén nem voltak gólyatáborban, még is megtalálták a maguk kis baráti társaságát, illetve olyan emberekét, akik voltak gólyatáborban, mégsem lettek év közben a figyelem középpontjában, és egyetértenek esetleg abban, hogy nem kell gólyatáborba menni ahhoz, hogy barátokra lelj.

Egyébként kollégista leszek, így bízom benne, hogy ott azért lesznek csoporttársaim.


2015. aug. 11. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szerinted ahol hatszáz gólyából 150 megy, ott miről marsdok le?
2015. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mennyien mennek. Arra gondoltam, hogy azért a gólyák 70-80%-a az ilyenekre el szokott menni.
2015. aug. 11. 12:04
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

70-80% azért egy kicsit sok. Bőven nem mennek annyian. Ez egy egyszerű marketing fogás, hogy minél többen menjenek. Ennyi.

Igaz, én is mentem még 3 éve és egy nagyon jó élmény volt. De szerintem ha nem vagy bulizós fajta, akkor felesleges.

2015. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szóval neked mégiscsak ott maradt a felejthetetlen élmény, és megbántad volna, ha nem mész el. Nem érzem magam sokkal jobban. :)
2015. aug. 11. 12:11
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez így van, mert én pont abban a korszakban voltam, hogy szerettem bulizni, sokszor már túlságosan is. Nyilván volt ott olyan társaság aki nem ivott és ezzel senkinek semmi problémája nem volt. De az ordibáló zenét és tömeget ilyen helyen nem lehet kikerülni.
2015. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én inkább olyan vagyok, aki imád másokkal ismerkedni és beszélgetni, és nagyon szívesen haverkodik másokkal, sőt, egy kisebb baráti társasággal akármikor elmenne akármerre, viszont nem szeretem túlzottan a hatalmas tömeget, illetve a viccesnek mondott megalázó, vagy bugyuta feladatokat. Szóval nem arról lenne szó, hogy antiszociális lennék, csak én inkább kisebb társasággal vagyok és úgy ismerkedek, nyugisabb környezetben, mondjuk 1-1 sör társaságában, mintsem vedelek, és a nagy barátság úgy nézni ki, hogy mindenki imádja a másikat mert a pia miatt már azt sem tudja, hol van.
2015. aug. 11. 12:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Még annyit hozzátennék, hogy sok embert megismertem a gólyatábor során, de sokukkal nem tartottam a kapcsolatot egyetem alatt. Max ha összefutok velük 1-1 buliba, akkor lekezelünk, pár mondat stb. És elsősként azért jobban elgondolkoztam azon, hogy lehet inkább a kollégiumi gólyatáborba kellett volna mennem (anyagilag a kettő nem fért volna bele), hiszen mégiscsak ott laktam/lakok évekig. Érdemes átgondolni.
2015. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A kollégiumunknak nincsen gólyatábora, elsős avatás-szerűség lesz az első hetekben valamikor, de ennyi. Abban bízok, hogy a szobatársaim szintén gólyák lesznek, hasonlóan az én karomból, és akkor legalább már van tuti valaki, akivel együtt járok órákra, remélhetőleg jóban is leszek, és általa, vagy általuk kicsit ki tudnám bővíteni a barátlistát (mert mondjuk ő volt gólyatáborban, és én is hozzá tudnék csapódni a társasághoz).
2015. aug. 11. 12:30
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam gólyatáborban, és felemás véleményeket hallottam az ottani "barátaimtól". Volt, aki nagyon nem érezte jól magát, és nem talált egy normális embert sem több száz gólya közül. A másik véglet pedig, aki nagyon jól érezte magát, életük eddigi legjobb bulijának tartották. Én nem igazán vagyok bulizós, viszont kolis leszek, ha felvesznek, és ott is lesz gólyahét, meg egyébként is könnyen ismerkedek. Szóval, remélem, hogy nem néznek ki amiatt, hogy nem voltam ott velük. Majd igyekszem integrálódni.^^
2015. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azoknak a táborát erősítem, akik nem voltak gólyatáborban - igazából számomra kérdés sem volt, hogy megyek-e vagy sem (nem az én műfajom, így minek is ezen agyalni?)

Semmilyen szinten nem éreztem hátrányát, hiszen akikkel ott lehetett volna "mélyebben" ismerkedni, azokkal felszínesebb ismertséget sem szerettem volna kötni sem az intézmény falain kívül, sem pedig belül.

Az évfolyamon kicsivel több, mint 200 fő volt, így bőven akadtak megközelítőleg hasonló gondolkodású személyek - én pedig nem ragaszkodtam a csoportomhoz eleve, hanem úgy állítottam össze az óráimat, ahogyan számomra a legkedvezőbb volt - tehát relatíve sok ismertséget lehetett kötni.

Ha nem élveznéd, amit ott zajlik, akkor hagyd ki, mert valóban egy reklámfogás és duma, hogy "hú ha nem mész esélyed sincs semmire, sőt el se végzed az egyetemet".

Teljességgel alaptalan ez a kijelentés mondom ezt úgy, hogy én aztán nem vagyok egy "partyarc" és nem fő profilom a "helló, szia, XY vagyok" ismerkedő-stílus sem, mégis viszonylag sok emberrel sikerült egészen minőségi kapcsolatot kialakítani.

2015. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!