Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy SZTE-BTK-ra, történelem szakra melyik könyvekből tanult az emeltszintű törire?

Figyelt kérdés

Nekem a Száray-féle könyveket ajánlották, azt mondták abból rakják össze a vizsgáztatók is.

Na most itt az a ,,gond", hogy én délvidéki magyar vagyok és ugye nem Magyarországon fejeztem a gimit...

Ezért kérdezném, hogy ti miből tanultatok oda ?

Ha tudtok, könyvet is linkehettek.

Én már alapból 9-ik évfolyamra kettőt találtam:

1. [link]

2. [link]



2015. aug. 13. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.Szintúgy mint te,én is Vajdaságból származom és ugyanúgy Szegedre törire mennék. :D Nekem meg van a gimis Száray könyvek fénymásolva,de szerintem Szegeden hozzátudsz jutni eredetiben,de ha érdekel tudok segíteni.
2015. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Várom további válaszotokat :)

2015. aug. 13. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én SZTE-n vagyok történelem szakos hallgató. 2012-ben érettségiztem és a Száray könyvekből tanultam rá, ami tényleg jól lefedi a témákat.

Neten is fent van: [link]

Amúgy egyetemen nem számít, hogy miből készültél, csak az hogy legyen egy jó alapod, amire lehet építkezni. A követelményeket meg a tanárok úgyis elmondják.

Ha bármi kérdésed van a szakkal kapcsolatban szívesen válaszolok.

2015. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ha valaki tud még valamit, segítségét várom :)

2015. aug. 14. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:

ELTE-re járok töri szakra, nálunk még a tanárok is használják néha a Száray-könyveket vizsgáztatásnál, mivel a hallgatók nagy része ezekből tanult (így nem lehet kifogás az, hogy nem tanultak róla vagy hasonló). A könyv egyébként nagyon jól átfedi az anyagot, szóval mindenképpen jó.


Szóbelire szoktak kiadni kidolgozott tételes könyvet. Ez zöld és kék színű, szintén nagy segítség.


Emellett amit még ajánlok nagyon az egy sárga-fehér borítós könyv. A címe nem jut eszembe most, 2 kötetből áll: egyikben az alap érettségire van benne anyag, másikban az emelthez, de emeltre ugye mindkét szint anyaga kell. Vázlatosan vannak benne a témák kidolgozva, nekem anno nagy segítség volt az írásbelinél, vázlatot sem kellett külön írnom, ezeket egészítettem ki a saját gondolataimmal.

2015. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod !

Én tegnap megvettem az új 9-10-es könyvet.

Azt mondták szeptemberben adják ki az új kiadású 11-eset, szóval azt nem vettem meg.

A 12-esből a régit is beszereztem.

Reményeim szerint jók lesznek, és megnézem azt a 3 könyvet amit még mondtál !

Várom a további tapasztaltokat/dolgokat a témával kapcsolatban. :)

2015. aug. 23. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!