Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanulói igazolás?

Magántanulói igazolás?

Figyelt kérdés

Rengeteget hiányzom, megnehezíti az iskolában való teljesítményemet. Az háziorvos is tudja mi miatt, és hogy rengeteget hiányzok, mindig találkozok vele.

Adhat igazolást, hogy az egészségi állapotom megnehezíti a dolgomat az iskolában? Ezek után jön majd felülvizsgálni valaki? Mert ha kell, állok elébe. Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 14. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazolás nélkül is lehetsz magántanuló. Akárki lehet, szülő beleegyezése kell hozzá, és ennyi.
2015. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adhat a háziorvos szakvéleményt, a gyámhatóság ellenőrzi a körülményeket, és ha úgy találják, hogy nem hátrányos számodra, akkor lehetsz magántanuló.
2015. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es: megváltozott a törvény. A gyermekvédelem is bekerül a képbe.
2015. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elmúltam 18. Úgy is?
2015. aug. 15. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor már nem hiszem, a törvény a tankötelezettség teljesítéséről szól. Egy nagykorúhoz szerintem semmi köze a gyámhatóságnak, és az érdekeit se kell védeni. De ilyen esetről nincs szó a törvényben - szerintem kfelejtették - így aztán azt csinál az igazgató, amit akar.
2015. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor változott meg a törvény? Csak mert nekem 3 éve magántanuló a gyerekem, és semmi dolgunk nem volt még emiatt a gyámhatósággal, csak egy kérvényben kellett jeleznem az iskola felé beiratkozáskor, hogy magántanuló lesz a gyerek.
2015. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor 3 éven belül változott meg. A törvények már csak ilyenek ...
2015. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"75. § (1)111 Ha a tanuló - a szülő kérelme alapján - a tankötelezettségének magántanulóként kíván eleget tenni, az erre irányuló kérelem benyújtásától számított öt napon belül az iskola igazgatója megkeresi a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes gyámhatóságot és a gyermekjóléti szolgálatot. A gyámhatóság és a gyermekjóléti szolgálat az igazgató megkeresésétől számított tizenöt napon belül köteles megküldeni a véleményét." Ez speciel 2015-től hatályos.
2015. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!