Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogos az iskola részéről?

Jogos az iskola részéről?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kicserélték a gyermekem iskolájában a padokat újra. A gyerek egyik nap közölte, hogy vinni kell másnap! egy párnát a székre, nehogy kárt tegyenek benne a ruhájukkal, akinek esetleg ilyen-olyan fém dísz van a ruháján, meg ne sértse a széket. Persze, vigyázni kell rájuk. Nyilvánvaló. De ez szerintem az iskola dolga lenne. Mi az hogy másnap hozzatok ülőpárnát, mert különben ki kell fizetnetek a széket. Spec nincs itthon ilyen párnánk, mondtam a lányomnak, veszünk és majd beviszi. Aztán elkezdett sírni, mert, ha ma nem visz valaki, ki kell majd fizetni a széket. Mondtam neki ez miatt ne idegeskedjen. Hogy lehet egy kisiskolásnak ilyet mondani? Miért nem szólnak a szűlőnek? Elvégre van üzenőfüzet is.

A kérdésem adott. Tehát ez most az iskola dolga lenne vagy tényleg a szülőnek kell bevinni?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. márc. 9. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

egy részt jó mert legalább a kisjány feneke nem fázik fel.

másrészt sztem nem eget rengető költség, és igen illett volna értesíteni normálisan a szülőket, ha pedig arra folyamodnának, hogy kifizettetik hivatkozz a házirend megfelelő részére ami valószínű nem létezik így megsérteni sem lehet...:D

2010. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
A te gyereked alá vegyél te párnát...már ne is haragudj! Az iskolának erre már tényleg nincs pénze ( a padokat, székeket már megvették). Ez nálunk is így működik. Az igaz, hogy nem kellene ilyen stílusban "kérni" a párnát:(
2010. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, hogy jó lenne, mert legalább nem fázik fel.

Nem is azt mondom, hogy nem viszünk be párnát, mert nem eget merengető költség. De! Mérges lettem, hogy ilyeneket zúdítanak a gyerekekre! S le kellett ide írnom! Miért így kell ezt a tanárnak közölni? S nem a gyereknek kellene ilyet mondani, ezzel terhelni őket! Egy tanárnak lehetne ennyi esze.

2010. márc. 9. 14:47
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Hú ezzel aztán nagyon meg lett terhelve a gyerek! 1 egész mondatot meg kellett jegyeznie! Nyilván a tanár azt hitte hogy erre már képes a gyermeked:) Írd be az üzenőjébe hogy a te gyereked még nem képes 1 mondat megjegyzésére:))))))))))
2010. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Amit most írok, nem teheted meg mert a kislányod úgysem hagyná. De az biztos, hogy ha így kérnék, és azzal fenyegetőznének, hogy kifizettetik velem, 100% hogy nem vinnék oda semmit. Amúgysem fizettethetik ki mert ez tényleg nincs benne a házirendbe. Ha normálisan megkérnének, hogy esetleg ha lenne itthon párna vigyek már, akkor persze hogy viszek... De így??
2010. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14:38 Mi az, hogy az ő gyereke alá vegyen párnát? Nem azért akarja az iskola a párnát, hogy ne fázzon fel a gyerek! Mit érdekli az őket?? Hanem hogy ne karcolódjanak össze a padok. De ez nem a szülők dolga lenne, még jóhogynem fizettetik ki a padot is a szülőkkel, mert hogy a gyerek azon ír.
2010. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

természetesen semmi ilyesmihez nincs joguk, és ne is vigyetek! se most se később


ha az iskola különleges módon akarja védeni a felszerelését (tehát, nem csak annyival, h gyerekek vigyázzatok rájuk), akkor oldja meg saját pénzből, saját anyagból!

2010. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mennyi bunkó ember megfordul itt is!! De mindegy is, mert az ilyen csak magát minősíti!! Ugye 14:50?



A többieknek köszönöm a válaszokat. Erre mindenképp rákérdezek majd, mert azért nem így mennek a dolgok, ahogy a tanár gondolja. De nem csak én látom így, megerősítettetek benne. Köszi mégegyszer.

2010. márc. 9. 16:03
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért ha mégis összekarcolódna az a pad akkor ne ide írj felháborodva: jogos-e hogy ki kell fizetnem a kárt?-kérdéssel!!! Szánalmas vagy: 50 ft-os párnából ekkora cirkuszt csinálsz? Igazad is van : költsd noteszre...mert akinek nincs esze......:))))hehe... (egyébként még nyitva vannak a boltok vehetsz 1 párnát siránkozás helyett)
2010. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
írhat ide is, mert NEM lenne joguk kifizetni a padot, és mást sem, kivéve a szándékos rongálás esetét
2010. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!