Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a mintatantervbe az van...

Ha a mintatantervbe az van írva, hogy 2-2 gyakorlati és elméleti óra. (? )

Figyelt kérdés
teljesítendő, akkor a tárgyfelvételnél, duplán kell felvenni ezeket az órákat, vagy egyszer és automatikusan úgy veszi fel? Elnézést, kezdő vagyok, nem akarom elszúrni.

2015. aug. 18. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha külön tantárgy a gyakorlat, akkor külön kell felvenni. Nem tudom, hol mi a szokás, nekem eddig mindig úgy volt, hogy az elmélet és a gyakorlat külön tantárgy volt, mert bár technikailag tudna olyat a Neptun, hogy egy tárgyból elmélet és gyakorlat is van, a tantervi hálóban a két tárgy külön szerepelt.
2015. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tárgy maga tartalmaz 2-2 gyakorlati és elméleti (előadás) órát. Tehát nem, nem kell duplán felvenni :D

Egyszerűen csak az egyetemen rendszerint kétórásak szoktak lenni az előadások/gyakorlatok, ritkábban három, még ritkábban egy.


Legfeljebb annyi lehet, hogy az előadás és a gyakorlat külön-külön van meghirdetve, akkor mindkettőt fel kell venni. Annak, hogy külön hirdetik meg a gyakot és az előadást az az előnye van, hogy ha a gyakorlatot teljesíted, de a vizsgán elhasalsz, akkor a gyakorlatot már nem kell újra elvégezned. (Az előadás feltétele a gyakorlat általában, tehát ha a gyakorlat nem sikerül, akkor nem is vizsgázhatsz)

2015. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget! :)
2015. aug. 18. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!